ЄС подав до суду на Польщу: у Варшаві різко прокоментували ситуацію
Рішення Єврокомісії передати до Суду Європейського Союзу скаргу на польську судову реформу підриває діалог з цього питання.
Про це повідомив прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, пише Onet.pl.
Читайте також: Час розплати: за що на Польщу наклали санкції?
Моравецький наголошує, що рішення Єврокомісії не є несподіваним. За його словами, суперечка значною мірою виникла через нерозуміння з боку країн ЄС ситуації в країні, яка переживає трансформацію.
Як можуть Нідерланди, Бельгія, Франція або Західна Німеччина зрозуміти, у чому полягав комунізм, а потім посткомунізм, якщо цього не пережили?
– наголосив він.
Моравецький зазначає, що Польща постійно веде діалог щодо Верховного суду.
"Як бачимо, Єврокомісія вирішила вдатися до такого кроку, який цей діалог підриває", – заявив Моравецький.
Нагадаємо, Європейський Союз розпочав процедуру накладення санкцій на Польщу через судову реформу наприкінці 2017 року.
Чому ЄС проти судової реформи у Польщі?Про плани щодо реформування судової влади автор реформи – правляча партія "Право і справедливість" заявила ще після перемоги на парламентських виборах у 2015 році. Під час реформування політики зробили спробу внести зміни до основних законів країни, а саме до закону про Верховний суд, про Національну раду суддів, а також закон про суди загальної юрисдикції[. 21 липня 2017 року більше ніж 100 тисяч поляків вийшли на акції протесту проти судової реформи. Однак президент Польщі Анджей Дуда підписав закон "Про суди загальної юрисдикції" 25 липня 2017 року попри масові протести. Цим законом міністрові юстиції надається право призначати і звільняти голів судів загальної юрисдикції в країні.