Європа вважає, що Україна дуже кмітливо відреагувала на угоду Байдена – Меркель, – ЗМІ
Джерело:
PoliticoВ Євросоюзі позитивно оцінили реакцію України на угоду Джо Байдена та Ангели Меркель щодо "Північного потоку-2". ЗМІ назвали дії нашої держави "сміливою бюрократичною відповіддю".
Мовиться про пропозицію української сторони ініціювати консультації з ЄС і Німеччиною відповідно до статті 274 Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.
Читайте також Загрожує безпеці України: у Європарламенті проти угоди щодо "Північного потоку-2"
Так, це дасть можливість Україні наполягати на санкціях, які не допустять завершення будівництва "Північного потоку-2", або на компенсаціях чи чіткіших гарантіях.
Країна-партнер, яка сподівається одного дня приєднатись до ЄС, нарешті насмілилась встати і відкрито вимагати, щоб Комісія та Німеччина, найбільша і наймогутніша країна-член ЄС, поважали її права,
– йдеться у матеріалі.
Politico також пише, що багато європейських політиків "посміювалися та захоплювалися" кмітливістю Києва під час приватних розмов.
"Вони абсолютно праві. Серед моїх колег в інституціях є думка, що Угода про асоціацію накладає зобов'язання лише на українців, а не на обидві сторони", – заявив один з високопосадовців із ЄС.
Водночас є й такі які погодилися з тезою про кмітливість реакції, але назвали її "потенційно необдуманою".
- Вони здивовані, чому Україна не зробила цього раніше.
Що передбачає угода: коротко
- Виділення Німеччиною додаткової фінансової допомоги Україні у розмірі понад 200 мільйонів євро;
- створення фонду обсягом не менше 1 мільярда доларів, який використовуватиметься для фінансування інвестицій у перехід України на відновлювані джерела енергії;
- спрямування зусиль на досягнення домовленості в ЄС про інвестиції в український енергетичний сектор до 1,77 мільярда доларів США в період до 2027 року;
- використання важелів для продовження на 10 років договору про транзит російського газу Україною, що спливає у 2024 році.
До теми В обмін на "Північний потік-2": Литва пропонує надати Україні ПДЧ в НАТО