У Європарламенті вважають, що угода між США та Німеччиною є намаганням обох країн покращити відносини. Також сторони прагнуть змінити ситуацію з "поганої на дуже погану".

До теми Угода США та Німеччини щодо "Північного потоку-2" спонукає Путіна до агресії, – МЗС Польщі

"Північний потік-2" загрожує безпеці

Євродепутати переконані, що газопровід підриває безпеку України. Усе через те, що Росія продовжує провокувати й нагнітати напруженість поблизу кордонів української держави.

У заяві також зазначено, що запуск "Північного потоку-2" не тільки суперечить "Зеленому курсу", але й збільшує залежність Євросоюзу від енергоносіїв з Росії.

Варто зауважити, що заяву підтримали 11 євродепутатів.

Дізнайтеся більше Загострення пов'язане із "Північним потоком-2", – волонтерка про ситуацію на Донбасі

Угода США та Німеччини: коротко

  • Джозеф Байден та Ангела Меркель 21 липня домовилися щодо "Північного потоку-2". Зокрема, Україна має отримати гарантії збереження транзиту газу після запуску газопроводу.
  • На сайті Верховної Ради опублікували заяву-звернення до США та Євросоюзу з проханням сприяти зупинці "Північного потоку-2".
  • Радник глави Офісу Президента Тимофій Милованов вважає, що в разі запуску газопроводу Україна втрачатиме 1,5 мільярда доларів.
  • Дональд Трамп розкритикував угоду. Він заявив, що Байден не став на заваді будівництва "Північного потоку-2", тому тепер Росія отримуватиме мільярди доларів.