Його зламало КДБ, – білоруський аналітик про опозиціонера, якого випустили з СІЗО

12 жовтня 2020, 18:42
Читать новость на русском

Невдовзі після зустрічі Лукашенка з опозиціонерами в СІЗО, стало відомо, що двох із них випустили під домашній арешт. Проте аналітик білоруського Інституту соціологічних досліджень Вадим Можейко зазначив, що один із них, а саме Юрій Воскресенський, не представляє ні білоруське суспільство, ні опозицію.

За його словами, це та людина, яка зламалася в КДБ. Про це Вадим Можейко розповів в ефірі 24 каналу.

Читайте також Лукашенко несподівано випустив двох опозиціонерів зі СІЗО

Аналітик розповів, що Воскресенський начебто входив до штабу Бабаріко, однак наразі немає можливості підтвердити те, чи він досі зберігає відповідну довіру.

Водночас для влади є проблема в тому, що Воскресенський нікого не представляє. Також він не дуже відомий за межами вузького політичного кола в Білорусі, тому це типова спроба імітації діалогу за допомогою контрольованої людини,
– розповів Вадим Можейко.

Чому Лукашенко відвідав політв'язнів

За словами білоруського аналітика, зустріч Лукашенка з опозиціонерами в СІЗО – це сигнал того, що їх визнали політв'язнями і, зокрема, їхнє політичне значення у суспільстві – також.

"Лукашенко бачив, що зараз про діалог в Білорусі говорять міжнародні актори, європейські лідери та білоруське суспільство. Тому він хотів нібито перехопити ініціативу. Для нього це безперечно важко та ризиково, однак події відбуваються так, що не вести діалог є більш ризиково", – зазначив він.

Санкції ЄС проти білоруських чиновників

Можейко сказав, що основна проблема не в тому, хто буде у списку санкцій ЄС, а в тому, що буде відбуватися з внутрішньополітичною ситуацією в Білорусі.

"Прийняття санкцій у відповідному вигляді було очікуваним, адже до цього підштовхували багато пробілоруських міжнародних акторів. Це цілком очікувана відповідь на насильство силовиків", – розповів аналітик.

Зверніть увагу У МВС Білорусі готові застосувати проти мітингувальників бойову зброю: деталі

Чому ОМОН почав діяти радикальніше

За словами Вадима Можейка, більш жорсткі дії силовиків у Білорусі – це демонстрація того, що "краще вести діалог". Тобто нещодавні події, які пов'язані, зокрема з діалогом в СІЗО, показали, що все може відбуватись по-доброму, вважає він.

"Для влади це загальний наратив, тобто вони ніби кажуть, що "краще вести діалоги, ніж виходити на протести". Однак мітингувальники на таке не погоджуються – всі розуміють, що будь-який діалог є можливим лише завдяки продовженню протестів", – зазначив аналітик.

Детальніше про протести в Білорусі – читайте тут.

Візит Лукашенка до заручників режиму: дивіться відео