З нового навчального року оцінку з фізкультури відмінять

26 лютого 2011, 11:51

На фізкультуру, як на прогулянку! Вже восени, з нового навчального року учням не ставитимуть оцінок на уроках фізкультури.

Профільний міністр Дмитро Табачник упевнений - не можна всіх дітей рівняти під одну гребінку за допомогою секундоміра. А відтак Міністерство вже розробило нову програму. Кажуть: вивчали європейську практику.

"Зараз міністерство завершило роботу над новим державним стандартом початкової школи 1-4 клас. Порівняно з минулим стандартом, ми збільшуємо кількість годин фізичної культури до 4 год. на тиждень, але пропонуємо їх робити без оцінки і виносити за межі навчального навантаження, тобто воно має бути присутнє, але щоб це розглядалося як перерва, як відпочинок від навчальних занять", - каже міністр освіти та науки, молоді та спорту Дмитро Табачник.

Вчителі фізкультури від такої ідеї не в захваті. Кажуть - нормативи і так спростили, а тому їх зможе виконати кожна дитина доклавши мінімум зусиль. Оцінки ж ставлять лише за старанність. Якщо їх відмінити - школярі просто не ходитимуть на фізкультуру.

"Як правило, в початковій школі учні отримують оцінки високого рівня до 12 балів і вона є організаційною. І якщо порівняти з іншими предметами, якщо дитина має низький абр середній рівень оцінок з інших предметів, з математики, там з української мови, з читання, то високий бал з фізичної культури ми тільки змотивуємо, піднімемо настрій дитині", - каже вчитель фізкультури Ліана Купилова.

"Я знаю, що уроки фізкультури у моєї доньки проходять на дуже високому рівні, в них часто проходять олімпійські ігри, змагання. І вона завжди приходить і розповідає з захопленням: мам, в нас були дуже цікаві уроки, ми отримали дуже гарні оцінки", - каже мати школярки Світлана Підлісна.

Діти молодших класів хизуються - з фізкультури в табелі завжди найвищі бали серед усіх інших предметів. А тому в спортзал ідуть як на свято.

Фахівці стоять на своєму. Мовляв, для дітей уроки фізичного виховання - занадто велике навантаження. Адже мета цього предмета у всьому світі - виростити не спортсмена, а просто здорову людину.

"Не потрібно перенавантажувати дітей - 100%, хто про це говорить. Необхідно розробити грамотний, зважений, науковий підхід до уроку фізкультури, до методики занять на уроці фізкультури. Потрібно більше гри - це 100%, потрібно більше захопливих занять, а не нудних вправ - це 100%", - каже перший заступник голови Держслужби молоді та спорту України Сергій Глущенко.

"Те, щоб відміняти нормативи, ті, які є, ну, я не знаю, над цим все ж таки треба думати, немає потім мотивації у дітей відвідувати заняття. Може деякі нормативи треба замінить - це інша справа, але відмінять їх - це поки що недоречно", - каже директор Інституту фізкультури і фізичного виховання Олексій Тимошенко.

Згідно з новою програмою - уроків фізкультури стане більше. Але навантаження буде менше. Крім того, новий стандарт передбачає, що дітям, які займаються у спортивних школах чи секціях у вільний від навчання час, буде зараховуватися це як заняття з фізкультури.