З якою метою Лукашенко знову в Києві: думка експерта
Цілі чергового візиту Лукашенка до Києва можуть бути різними. Він міг приїхати, щоб передати меседж від Путіна. По-друге, він боїться нападу Росії через заплановані восени масштабні білорусько-російські навчання в Білорусі. По-третє, Лукашенко хоче використати Україну для створення містка дружби з ЄС.
Таку думку сайту "24" висловив директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.
Політичний експерт не виключає, що Лукашенко приїхав, щоб передати меседж від Путіна. Приміром, обміну Донбасу на Крим. Адже для таких послань потрібен серйозний комунікатор. Також, зауважує Давидюк, президент Республіки Білорусь боїться нападу Росії через заплановані восени масштабні білорусько-російські навчання в Білорусі. Як зауважує експерт, у результаті цих навчань чисельність армії Лукашенка, звичайно, збільшиться вдвічі, але командний пункт перенесеться з Мінська до Москви.
Читайте також: Проти Лукашенка протестували топлес у Києві
Однак найбільш вірогідно, що Лукашенко приїхав до Петра Порошенка з проханням допомоги в налагодженні комунікацій з ЄС.
Лукашенко хоче використати Україну для створення містка дружби з ЄС. І йому потрібні страховки. Адже, коли Росія напала на Україну, то ЄС допоміг нам. Але в ЄС можуть відповісти, що не розуміють, від кого захищати Білорусь, якщо Мінськ декларує, що він єдине ціле з Москвою. Тим більше, що в такому випадку є загроза того, що Лукашенко потім знову повернеться до Росії,
– зауважує Давидюк.
При цьому, зауважує політолог, Лукашенка не цікавить покращення ситуації з правами людини в Білорусі або український досвід журналістських стандартів.
"Лукашенка цікавить тільки його власна безпека, яку він бачить у збалансуванні відносин з ЄС. І це дозволить йому торгуватися з Росією. Але питання, чи вдасться йому це вдруге?" – наголошує Микола Давидюк.
Нагадаємо, 20-21 липня президент Республіки Білорусь Олександр Лукашенко перебуває з офіційним візитом в Україні. Він з Петром Порошенком зустрілися для того, щоб обговорити економічну співпрацю між Україною та Республікою Білорусь. Глави держав розглянуть питання про торгівлю, постачання електроенергії, сільське господарство та розвиток транспорту.
Президент Білорусі Олександр Лукашенко запевнив Петра Порошенка, що територію нашого північного сусіда ніколи не використають для агресивних дій проти України.