За яких умов уряд не піде у відставку: пояснення політологів

18 червня 2020, 22:37
Читать новость на русском

Оновлену програму дій уряду парламент не підтримав. Це означає, що уряд Дениса Шмигаля не отримав імунітету на рік, а тому у будь-який момент може піти у відставку. Однак, за словами політологів, якщо це залежить від певних дій уряду та ситуації в країні загалом.

Про це експерти розповіли в ефірі програми "Політанатомія" на 24 каналі. Зокрема, політолог Володимир Фесенко пояснив, що робота уряду залежить від соціально-економічної та політичної ситуації в країні.

Читайте також Про відставку всього уряду не йдеться, – нардепка від "Слуги народу"

"Це питання тактики. Якщо не буде форс-мажорів, різкого падіння економіки чи рейтингів президента – тоді, я думаю, уряд допрацює до місцевих виборів. Можливо, навіть до кінця року", – сказав Фесенко.

Водночас політолог Олег Саакян назвав 3 умови, за яких уряд зможе довше працювати:

  1. Не будуть створювати проблем для президента.
  2. Налагодять нормальний діалог з парламентом і профільними комітетами.
  3. Активніше з'являтимуться в інформаційному просторі і спілкуватимуться з суспільством, адже "на одному президенту вони в цій ситуації не втримаються", зазначив експерт.

Експерт пояснив, що в такому випадку, при нормальній діяльності і відсутності різних непередбачуваних ситуацій, є шанси пройти виборчий період і залишитися.

За інших обставин спокуса того, щоб цей уряд пішов у відставку в момент виборів – залишається дуже серйозна. Тим паче, цей уряд робить багато такого, що може наблизити їх до цього ще раніше,
– підсумував Саакян.

Що може стати причиною відставки уряду

Політолог Олександр Солонтай запевнив, що "ідея уряду із централізацією районів – катастрофа".

"Він (уряд – 24 канал) або змінює свій підхід, або потрібно боротися за його відставку достроково. Мені не зрозуміло, чому ці люди, а Шмигаль дуже компетентний в цій темі, хочуть зробити цю централізовану вертикаль – це дуже небезпечна річ", – висловився Солонтай.

Він додав, що у випадку, якщо уряд далі наполягатиме і це спровокує протести місцевого самоврядування, мерів, міжнародних партнерів – саме така ситуація може відправити уряд у відставку. Якщо ні – може допрацювати до місцевих виборів.

Чому йдеться про відставку уряду?

Парламент сьогодні, 18 червня 2020 року, не підтримав програму дій уряду Дениса Шмигаля. Варто зазначити, що це вже друга, оновлена версія програми, адже першу парламент також не підтримав, програму тоді відправили на доопрацювання. Спікер парламенту Дмиро Разумков запевняв, до оновлена програма – значно якісніша та обдуманіша, він висловив сподівання, що її підтримають. Однак голосів нардепів було замало. Це означає, що уряд не отримав річного імунітету, а тому може піти у відставку будь-коли.