За поточну сесію Верховна Рада ухвалила понад 200 законів
43 пленарних дні та більш ніж 200 ухвалених законів - поточна сесія парламенту, за словами спікера, була рекордною. Пора й на плановий відпочинок. До осені.
"За цю сесію у нас в сесійній залі відбувалося все: і дискусії, і намагання найтісніше обняти один одного, задушити в обіймах, але разом з тим, шановні колеги, я сподіваюсь і вірю, що ми вийшли на порозуміння того, що все потрібно вирішувати, намагаючись налагодити діалог", - каже голова Верховної Ради Володимир Литвин.
Однин з найбільших здобутків вже минулої сесії - тривалість життя законопроекту з моменту його внесення в парламент і до голосування. Не рік, як було раніше, а максимум два місяці. Загалом, за півроку роботи народним обранцям вдалося ухвалити зміни до Конституції, скасувати примусовий техогляд автомобілів, ввести хоча б якийсь, але облік відвідуваності сесійних засідань (це, до речі, дозволило зекономити 5 мільйонів бюджетних гривень), розворушити суспільство питанням про червоний прапор, затвердили законопроекти про доступ до публічної інформації, практично поставити крапку в податковій та пенсійній реформах.
"Мене радує те, що ми практично виконали всю програму, яка була задана на розгляд в залі Верховної Ради", - каже голова фракції Партії регіонів Олександр Єфрємов.
"На цій сесії - це величезна кількість лобістських законопроектів, які пов’язані з приватизацією окремих об’єктів, які пов’язані із списанням різноманітних заборгованостей і вирішення інших кланово-лобістських питань. Такого раніше в парламенті не було", - каже народний депутат, фракція НУ-НС В’ячеслав Кириленко.
Поменшало за минулі півроку в парламенті ідейних блокувань та бійок. Залишились інциденти. Свою інертність опозиціонери пояснюють тим, що влада "гайки" закручує все більше. А суспільство дуже пасивне.
"І трибуну веселіше блокувати і з Партією регіонів битись, коли тут стоять тисячі людей і розумієш, що ти б’єшся за їх інтереси", - каже народний депутат, фракція БЮТ-Батьківщина Андрій Павловський.
До роботи народні обранці приступлять 6 вересня. В планах - довести до ладу виборче законодавство, податкові нюанси тощо.
"Осінь буде гарячою. От зараз одна, звичайно з головних новин, остання новина, яка стосується парламенту і пенсійної реформи, якщо виникнуть проблемні питання, то хто зна, можуть громадські організації тих же чорнобильців, афганців виступити з протестами", - каже політолог Володимир Фесенко.
Але це вже восени. Зараз ж депутатам варто розслабитися та отримувати максимум задоволення від канікул.