За позичені гроші Україні Росія може забрати українську ГТС, - експерт

24 грудня 2013, 14:19
Читать новость на русском

Експерт Володимир Горбач впевнений, що Україна не зможе розрахуватися за російський кредит в сумі 15 мільярдів доларів. Тому як компенсацію Росія може зажадати "те, що їй сподобається".

Слова експерта передає прес-служба "Третьої республіки".

Він наголосив, що 2 роки для позики в 15 мільярдів доларів - недостатній термін. Водночас боргові зобов'язання "гарантуються усім майном держави - ​​держава повинна буде віддати борг тим, що у неї буде".

"Російський підхід дуже простий: ми вам позичаємо гроші, ми розуміємо, що ви банкрути, що ви не зможете нам ці гроші повернути. Ми самі заберемо те, що нам подобається", - сказав експерт.

Читайте також: Путін переламає Януковичеві всі кістки, якщо він підпише Угоду з ЄС, - експерт

Горбач припускає, що Росія може захотіти в якості компенсації українську газотранспортну систему.

"Вони із задоволенням об'єднають ГТС в один комплекс і не тільки де-юре, але і де-факто будуть управляти нею з однієї точки", - вважає він.

Росія - не Міжнародний валютний фонд, вона не благодійник, вона проводить економічну експансію

На думку Горбача, інші об'єкти, якими зможе розплатитися Україна - вітчизняний військово-промисловий комплекс, підприємства авіабудування і кораблебудування.

"Це не означає, що така кооперація принесе велику користь Україні. Це означає, що Росія просто забере ці підприємства у свою власність або поставить їх під свій контроль", - підкреслив експерт.

Він нагадав, що схожа схема була реалізована у Вірменії, "коли спочатку підняли ціну на газ, загнали Вірменію в борги, а потім забрали все, що у неї є, з атомною електростанцією і залізницею включно". Також експерт навів як приклад ситуацію у Білорусі, коли "Лукашенко розплачувався майном там, де не міг розплатитися грошима".

Горбач переконаний, що мова не йде про інвестиції в українську промисловість.

"Буде експропріація і погашення зовнішніх боргів, тому що Росія - не Міжнародний валютний фонд, вона не благодійник, вона не працює на цьому ринку, вона проводить економічну експансію, і під економічну експансію потім підводить політичну платформу", - підкреслив експерт.

Нагадаємо, за підсумками шостого засідання російсько-української міждержавної комісії в Москві вчора українська і російська сторони підписали ряд двосторонніх документів.

Президент РФ Володимир Путін заявив, що підписані сьогодні документи дозволяють "Газпрому" поставляти газ в Україну за ціною $268,5 за тисячу кубометрів, тоді як зараз вона становить понад $400.

Крім того, Росія вирішила розмістити в українських цінних паперах частину резервів з Фонду національного добробуту обсягом 15 мільярдів доларів.

Президент України Віктор Янукович повідомив, що Україна готова купувати більше російського газу, якщо Росія попросить прийнятну для нашої держави ціну.