За пса, який мало не загриз дітей, власник сплатив 102 гривні штрафу
Чотири місяці минуло з того дня, як у Луганську пітбуль розірвав обличчя двом дівчаткам - 12 та 4 років. Діти потребують коштовних операцій - вартістю кількадесят тисяч доларів.
Господар же за жахіття, які скоїв його чотирилапий друг, заплатив всього 102 гривні штрафу. Інших покарань законодавством не передбачено.
“Не тільки в нас немає такої статті. Наскільки мені відомо, на території всього СНД спеціальної статті, яка передбачає відповідальність за це, нема. Тобто, це прогалини в законодавстві”, - каже слідчий УМВС України в Луганській області Володимир Олійник.
Трагедія, яка позбавила дівчат облич, сталася миттєво. Віка з меншенькою сестрою поверталися з крамниці. Пітбуль напав на дівчаток раптово.
“Були дефекти м'яких тканин обличчя і пошкодження кісток. Зокрема, перелом нижньої щелепи потужними зубами. Результат міг бути дуже сумним - аж до летального результату”, - сказав заввідділом Луганської обласної клінічної лікарні Олексій Сенченко.
Дівчатка провели в лікарні кілька тижнів. Вікторії наклали на обличчя 57 швів, сестрі - 87.
“Це компресійна маска. Її треба одягати, класти на рубці силікон і зверху одягати маску. В цій масці я повинна ходити 24 години на добу півтора року. Півтора-два роки”, - розповідає постраждала Вікторія Волкова.
Дівчатка потребують серйозних пластичних операцій. В Україні таких не роблять.
“Ми зверталися до клінік Ізраїлю, Німеччини - по 20 тисяч кожна операція. Це не враховуючи перебування там і так далі. Скільки операцій - ніхто не може сказати. Точно не одна і не дві”, - каже мати Олена Волкова.
Мати скалічених дівчаток зверталась по допомогу і до господарів пітбуля. Ті на перші операції гроші давали. Далі - мовчанка.
“Вони, по суті своїй, за характером, можуть прирівнюватися до зброї. Зброя, коли люди отримують її, вони ж проходять певні навчання, закони вивчають, здають нормативи. Так само і пітбуль. Пітбуль, ротвейлер - це собаки, які схильні до агресії”, - сказав кінолог Юрій Письменюк.
Якщо дівчаткам терміново не зробити операції, вони ризикують так і залишитися без облич. Батьки поки ховають від них всі дзеркала. Бідолашні постійно плачуть, бо бояться, що звичних своїх облич так і не дочекаються.