За які партії проголосує Донбас: красномовні дані

26 вересня 2017, 14:29
Читать новость на русском

Наразі на Донбасі люди здебільшого віддають перевагу силам, які складаються з екс-"регіоналів", щоправда і націоналістична "Свобода" тут має досить високі рейтинги.

Відповідні дані опублікував відомий журналіст Денис Казанський на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, це результати соцопитування, яке проводила компанія "Рейтинг" у мажоритарному округу №47 (Слов'янськ Донецької області) на замовлення одного з мажоритарників.

Читайте також: Вакарчук – новий президент України: промовистий експеримент від журналістів

Крім того він переконує, що така ж картина повинна бути на всій території Донецької області.

"З позитиву, порівняно з довоєнними часами, тут тепер спостерігається просто неймовірний плюралізм. Відразу шість політсил мають шанси подолати прохідний бар'єр. Дивно високий, як для Донеччини, рейтинг у "Свободи". "Опоблок" навпаки втрачає популярність у своїй вотчині. Сукупний рейтинг проєвропейських партій наближається до 30%, в той час як проросійські Бойко та Рабінович разом мають близько 40%. І це при тому, що кілька років тому проросійські сили домінували тут тотально", – підкреслює Казанський.


Рейтинг партій на Донбасі

Крім того, журналіст опублікував і мінуси такого волевиявлення.

"З мінусів – колишні "регіонали" загалом мають 40-45%, а це все одно дуже багато. Тут неясно, куди відносити "Наш край", оскільки складається він з "регіоналів", а керують політсилою нардепи з фракції "БПП" Єфімов і Недава. Очевидно, це технічний проект АП, який буде діяти в інтересах влади, але збирає він голоси колишніх виборців Януковича", – додає представник ЗМІ.


Рейтинг партій на Донбасі за віком і статтю

На його переконання, такі результати свідчать про те, що "Опоблок" втрачає популярність., однак його виборці здебільшого перетікають до Рабіновича – "і ще невідомо, що гірше".

Проукраїнський електорат є сильно роздробленим, оскільки з ним толком ніхто не працює. Високі рейтинги колишніх "регіоналів" – наслідок "занедбаності" регіону, вкоріненості старих еліт і відсутності нових, які могли б взяти владу в свої руки. Вихід із ситуації я бачу тільки один – центр повинен допомогти проукраїнським силам Донбасу перехопити ініціативу та взяти регіон під свій контроль. Поки що сили надто – нерівні. Гроші та адмінресурс в руках у іншої сторони. До тих пір, поки щодо Донбасу не буде системної роботи, він буде залишатися осередком антиукраїнських настроїв,
– резюмує Казанський.