За яких умов Україна не погодиться на мир: відповідь Зеленського
Президент Зеленський під час переговорів у нормандському форматі покладатиметься на власні відчуття. Якщо він відчує, що Росія та окупанти не збираються відводити з окупованих територій війська, то відмовиться від плану з формулою Штайнмаєра.
Українцям не треба боятися того, чого не треба боятися, сказав Володимир Зеленський, коментуючи ситуацію з протестами громадян проти введення в дію формули Штайнмаєра. Гарант розповів, за яких умов Україна не піде на мир, під час пресмарафону, що триває у Києві.
Актуально: Чому треба зупинити війну на Донбасі: пояснення від Зеленського
Якщо я, як людина, відчую, що не буде діалогу, – діла не буде. Якщо я відчую, що всі готові щось робити, аби припинити війну, ми будемо говорити про формат виведення військ тощо. Якщо ж ні, якщо я відчую, що ми ніяк не можемо контролювати ані вибори на Донбасі, ані наш кордон, я повернусь до вас і ми більше ніколи не будемо йти по цьому плану, а шукатимемо інший вихід,
– наголосив гарант.
Формула Штайнмаєра: що треба знати про неї
- Україна на неї погодилась. Представник України в ТКГ передав представнику ОБСЄ Мартіну Сайдіку лист, у якому держава погоджується із формулюваннями формули Штайнмаєра. Їх раніше узгодили радники глав держав нормандського формату.
- Відповідно до формули, тимчасовий закон про особливий статус Донбасу починає діяти після того, як в ОРДЛО відбудуться місцеві вибори.
- Ці вибори повинні відбутись згідно з Конституцією та законодавством України. Ключове значення тут має і публікація звіту ОБСЄ про те, що вибори відбулися за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів.
- В Україні погодження формули сприйняли різко. У найбільших містах вже відбулися низка акцій протесту проти імплементації в Україні формули Штайнмаєра. Учасники акції закликають протистояти капітуляції та не здавати національних інтересів України.
- Президент Володимир Зеленський наголошує – це не капітуляція. Він пояснив українцям, що ніяких виборів на Донбасі не може бути, якщо "там будуть будь-які війська".
- Розведення сил має відбутися, коли окупанти перестануть стріляти. Поки вони спеціально обстрілюють території, з яких мають відійти українські війська.
- За словами Зеленського, після досягнення домовленостей у Мінську, зникли останні перепони до проведення саміту в нормандському форматі.
- Водночас, точної дати саміту у нормандському форматі немає. Попередньо він мав відбутись у вересні, але тоді усе зірвала російська сторона.