Заборона "Вконтакте" та "Однокласники": в омбудсмена вказали на важливу деталь
Згідно з українським законодавством блокування будь-яких інтернет-ресурсів на території України можливе лише у судовому порядку.
Про це заявив представник уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Михайло Чаплига коментуючи Указ президента України №133/2017 від 15 травня про введення у дію рішення РНБО про блокування соцмереж "Вконтакте" та "Однокласники", а також ресурсів ресурсів Yandex та Mail.ru, пише УНІАН.
Читайте також: "Вконтакте" та "Однокласники" – один з елементів гібридної війни, – експерт
"У нашому законодавстві не передбачено обмеження доступу до сайтів без рішення суду. Тобто, якщо є рішення, то доступ може бути обмежено. Іншої процедури не існує", – заявив він.
Чаплига наголосив, що подібні обмеження можуть прийматися лише стосовно юридичних осіб, але аж ніяк не сайтів.
Тому для мене буде цікаво подивитись, яким чином інтернет-провайдери будуть виконувати указ Президента,
– додав він.
Нагадаємо, в Україні заборонили соцмережі "Вконтакте" та "Однокласники" та інші російські ресурси терміном на 3 роки. Даний указ набирає чинності з дня його опублікування в офіційних виданнях.
Відповідний указ Президент України Порошенко підписав 16 травня. Заборона доступу до соціальних мереж "Одноклассники" і "ВКонтакте", а також до "Яндексу" в Україні почне працювати не пізніше, аніж 1 червня 2017 року.
Як стало відомо сайту "24" із власних джерел інтернет-провайдери готові заблокувати "ВКонтаке", "Однокласники" та "Яндекс" вже завтра, 16 травня, – як тільки указ Президента України буде опублікований в офіційних виданнях.