Укріплення кордонів з Росією і Білоруссю: у ДПСУ розповіли про 2-кілометрові смуги

4 березня 2023, 09:38
Читать новость на русском

Верховна Рада ухвалила законопроєкт, яким вирішила посилити кордон України з Росією і Білоруссю. В Україні вирішили розширити смугу на кордоні з Росією і Білоруссю.

Деталі законопроєкту в ефірі телемарафону пояснив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко, пише 24 Канал. За його словами, цим проєктом закону, який прийняла Рада, вносяться зміни до 15 законів України.

Дивіться також Чи є загроза вторгнення з Півночі, – у МЗС України сказали, коли можлива небезпека

На кордоні з Росією і Білоруссю діятиме спеціальний режим використання земель

"У першу чергу це направлено на посилення спроможності Держприкордонслужби та загалом укріплення нашого кордону", – сказав Демченко.

Він зазначив, що було визначено смугу на кордоні, де діятиме спеціальний режим використання земель.

Якщо на всіх ділянках кордону з країнами ЄС та Молдовою ця смуга місцевості 30 – 50 метрів, то на напрямку кордону з Білоруссю і Росією ця прикордонна смуга буде складати до 2 кілометрів,
– заявив Демченко.

Речник ДПСУ пояснив, що на цих ділянках прикордонної смуги мають відбуватися всі інженерно-фортифікаційні роботи для укріплення цих напрямків.

"Землі в будь-які власності, де вони перебувають, мають бути передані військовим частинам ДПСУ для того, щоб ці роботи проводилися, щоб укріпити напрямок кордону з Росією і Білоруссю", – резюмував він.

Україна посилює кордон з Росією і Білоруссю

  • Росія постійно намагається тримати українців у напрузі, проводячи "навчання" у Білорусі. Окупанти використовують загрозу вторгнення з Півночі, щоб відволікати увагу наших військ, які перебувають на інших напрямках.
  • На цей момент українські військові та офіційні особи стверджують, що загрози наступу з Півночі немає. Зокрема, речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк сказала, що не можна відкидати будь-які варіанти розвитку подій.
  • Однак, за її словами, під великим питанням те, чи справді загарбники мають потужності для відкриття нового фронту. Вона зазначила, що це, швидше за все, гіпотетичні загрози, які ймовірні за певного переліку обставин.
  • За даними Генштабу ЗСУ, станом на ранок 4 березня, на Волинському, Поліському, Сіверському та Слобожанському напрямках оперативна обстановка без суттєвих змін. Зокрема, наступальних угруповань противника не виявлено.