Захід зацікавлений у збереженні України в ролі буферної держави, – експерт
Щодо України спостерігається не дуже добра стратегія з боку Заходу – заяви США і Франції говорять про те, що лідери Заходу хочуть завершити конфлікт на Донбасі будь-якою ціною, в тому числі і за рахунок інтересів Києва. Захід зацікавлений у збереженні України як буферної держави – такого собі перехресного політичного поля для різних держав.
Таку думку висловив політичний експерт Андрій Дацюк, коментуючи порушення домовленостей з боку проросійських бойовиків щодо відведення збройних сил на сході України.
Моніторингова місія ОБСЄ не має реальних важелів впливу. Були випадки, коли в групи місії входили російські офіцери, які "не помічали" буквально на відстані 100 метрів від лінії зіткнення російські танки Т-72. Функції моніторингових груп дуже обмежені. Головне для них – їхня власна безпека,
– зазначає Дацюк.
За словами експерта, для України стратегічно важливим було б ввести миротворців ООН. Але Росія, яка має право вето в Раді Безпеки ООН, заблокує таке рішення. Хоча воно було б цілком реальним, якби Росію визнали стороною збройного конфлікту.
"Згідно статуту ООН, країна – сторона конфлікту утримується від голосування по питаннях цього конфлікту. Тоді буде нівелюватися право вето Російської Федерації, і, відповідно, введені миротворці. Але хоча Україна знаходиться в стані військового конфлікту з Росією, офіційно в нас АТО", – зазначає він.
Читайте також: Зрив перемир’я: хто винен, і коли чекати миру на Донбасі
Андрій Дацюк також зауважив: Барак Обама хоче піти з посади президента як миротворець. Франція і Німеччина не хочуть бачити Україну потужним сателітом США і більш сильною державою. І тим більше членом ЄС.
Розподіл сил в органах влади ЄС залежить від кількості населення держав-учасниць. Наш вступ буде більш потужним, ніж приєднання всіх прибалтійських країн разом взятих,
– зазначає Андрій Дацюк.
Нагадаємо, 21 вересня у Мінську контактна група досягла домовленості про відведення озброєння від лінії розмежування на трьох ділянках. Терористичні угрупування тільки за минулу добу 44 рази обстріляли позиції українських військових.
Водночас президент Франції Франуса Олланд заявив, що виконання Мінських домовленостей є єдиним шляхом виходу з конфлікту. Зокрема, він вважає пріоритетнішим питанням проведення місцевих виборів, а не повернення Києву контролю за українсько-російським кордоном