Заходу це не потрібно: чи могла Україна ліквідувати Путіна у Криму чи Маріуполі

19 березня 2023, 22:56
Читать новость на русском

Кремлівський диктатор Владімір Путін завітав до тимчасово окупованих Криму та Маріуполя. Користувачів мережі одразу ж зацікавило, чи могла Україна ліквідувати диктатора.

Потрібно розуміти, що є не лише військові потреби, а й дипломатичний фронт. Про це 24 Каналу сказав політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.

До теми Їздив без кортежу, спонтанно завітав до "жителів": казки Кремля про візит Путіна в Маріуполь

Ліквідація диктатора спричинила б хаос

Як відзначає Чаленко, є певна конструкція у світі. Безумовно, ми хочемо розвалу Росії, поділу її на безпечні частини, які могли б співіснувати у мирі й не завдавати загроз Україні та світові. Водночас зараз багато країн хочуть продовжувати діалог безпосередньо з Путіним як з очільником ядерної держави. Усі бояться ядерної зброї та наслідків її застосування. 

Ліквідація Путіна у цих умовах могла б спричинити неконтрольований хаос. Західні країни зараз контролюють ескалацію таким чином, аби не дати можливості Росії застосувати ядерну зброю. Подібні кроки могли б внести певні корективи у такі плани,
– припускає політолог.

Звісно, Путін є злочинцем, і на нього чекає покарання. "Я думаю, що все-таки буде створено окремий міжнародний кримінальний трибунал, який буде займатися воєнними злочинами Росії. Там Путін разом зі своїм оточенням й ті, хто вчиняв злочини проти України, отримають законне покарання", – наголошує Чаленко.

Путін відповість за усі злочини

Радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк зауважує, що сьогодні є інший сценарій, який прописаний Міжнародним кримінальним судом.  Про це він сказав в ефірі загальнонаціонального марафону.

Путін попрощався з Кримом та Маріуполем. Він зафіксував свою участь в усіх воєнних злочинах. Це непогано,
– зазначає Подоляк. 

Подоляк зауважує, що з точки зору ньюзмейкерства у візиті нічого немає. Для нас, для ходу війни, для пропагандистських пропагандистських наративів – це немає ніякого значення. 

"Після року війни росіяни розуміють, що це не те, що вони хотіли побачити. Вони хотіли побачити цього суб'єкта, який через три дні маршує по Хрещатику. Сьогодні він маршує по Маріуполю, очікуючи на можливість помарширувати по Гаазі", – констатував радник ОП.

До теми – Путін приїхав на місце злочину: дивіться відео

Що означає візит

  • На думку президент маріупольського телебачення Миколи Осиченка, візит диктатора до Маріуполя є демонстративним жестом. Путін показує сухопутний коридор, який йому важливий.
  • Крім того, це поганий дзвіночок для донеччан. Путін та його війська будуть зубами чіплятися за Маріуполь. За словами президента місцевого телебачення, там вони воюватимуть до останнього росіянина, там буде найважливіша битва цієї війни. "Коли Путін втратить Маріуполь – він втратить усе. Всередині його держави почнуться ті процеси, яких він дуже давно боїться", – стверджує Осиченко. 
  • Так, Донецьк може стати наступним "жестом доброї волі" для Путіна. Утримувати таку велику лінію зіткнення йому дуже важко. Найбільш боєздатна сила – це зеки ПВК "Вагнер", а вони закінчуються. Тому, ймовірно, окупанти будуть утискатися.
  • Символічно, що Путін заїхав до будівлі, де планували робити трибунал над азовцями, яких обміняли на його кума. Дуже багато маріупольців одностайно кажуть, що трибунал над воєнними злочинцями має бути саме у Маріуполі.
  • Осиченко наголошує: Маріуполь є квінтесенцією того, що Росія тривалий час робить у нашій державі. Вже 9 років гинуть наші люди, наші військові. Саме в тій будівлі, я дуже сподіваюся, ми проведемо суд", – підсумував президент маріупольського телебачення.