Кого Пригожин взяв у похід на Москву: встановили особи трьох вагнерівців
Джерело:
ReutersМайже всі найманці "Вагнера", які брали участь у заколоті Пригожина проти російського диктатора Володимира Путіна, мали закриті обличчя. Тож, встановити особи бойовиків – не так і просто.
Серед вагнерівців, які захопили російське місто Ростов-на-Дону під час заколоту, щонайменше троє – колишні засуджені. Журналісти провели власне розслідування, щоб це встановити.
Дивіться також Імена й обличчя демілітаризованого екіпажу російського Іл-22, який збили вагнерівці
Майже всі бойовики, які брали участь у "найсерйознішій загрозі правлінню президента Росії Володимира Путіна на сьогодні", мали закриті обличчя, тому їх не вдалося ідентифікувати,
– пише видання.
Путін обернув проти себе зеків
Водночас зауважують, що деякі з них – колишні ув'язнені підкреслюючи, що рішення Кремля дозволити Пригожину вербувати тисячі найманців з в'язниць по всій країні минулого року обернулось проти нього.
Reuters нагадує, що найманці "Вагнера", серед яких колишні ув'язнені, воюють в Україні з початку повномасштабного вторгнення Росії, зокрема в місті Бахмут, який досі був найкривавішою битвою.Особи кількох, імовірно, таки встановили
Агентство Reuters намагалося зв’язатися з трьома колишніми засудженими, які ймовірно, брали участь у заколоті, але ніхто з них не відповів. Міністерство оборони Росії, кримінальна служба і ПВК "Вагнер" теж проігнорували запити розслідувачів.
Зазначають, що згідно з угодою, разом із Пригожиним до Білорусі мали виїхати і сотні вагнерівців. Про одного із них стало відомо журналістам – він покинув Ростов пізно в суботу 24 червня.
Це 25-річний Дмитро Чеков, ростовчанин, він був 4 рази судимий за крадіжки та наркозлочини. Він єдиний, хто "засвітив" своє обличчя під час заколоту у Ростові, коли підбадьорював місцевих жителів.
Агентство використало кадр з відео та програму для розпізнавання обличчя і вона пов'язала його з обліковим записом у ВКонтакте Дмитра Чекова. Близький родич, який побажав залишитися неназваним, підтвердив журналістам, що він відсидів у колонії.
На іншому кадрі з Ростова, опублікованому російськими ЗМІ, упізнали 33-річного Сергій Ширшова, з волзького міста Саратов. У ВКонтакте на профілі Ширшова зображена нашивка Wagner Group.
Ширшов був засуджений судом Саратова до 7 років позбавлення волі за збройне пограбування у 2019 році.
Згідно з відкритими даними, Ширшов відбував покарання в колонії суворого режиму №10 Саратовської області. Місцеві ЗМІ повідомляли, що Пригожин відвідував колонію №10 у жовтні 2022 року.
Третій бойовик "Вагнера", якого вдалось ідентифікувати – Роман Ямалутдінов, уродженець Красноярська в Сибіру. 31-річний Ямалутдінов був засуджений щонайменше двічі з 2017 року: за водіння в нетверезому стані і викрадення автомобіля та напад на поліцейського.
Агентство Reuters не змогло підтвердити, що Ямалутдінов перебував у в’язниці, коли Пригожин розпочав свою кампанію з вербування до вагнерівців.
Які мотиви були у "Вагнера"
- Під час заколоту ватажок вагнерівців Євген Пригожин хотів захопити в полон міністра оборони Росії Сергія Шойгу та начальника генерального штабу Валерія Герасимова. Зробити це він планував у Ростові-на-Дону, а про плани Пригожина, ймовірно, знав генерал Сергій Суровікін.
- Зазначають, що за 2 дні до подій про наміри Пригожина дізналися у ФСБ, що змусило ватажка "вагнерівців" йти ва-банк і розпочати заколот раніше запланованих термінів.