Ввозити гуманітарку буде простіше – без мита і бюрократії: президент підписав закон
Джерело:
Верховна РадаПрезидент України підписав законодавчу ініціативу, що спрощує ввезення, облік та розподіл гуманітарної допомоги. Нововведення дозволять волонтерам ввозити авто для ЗСУ без мита і передавати їх напряму бійцям.
Власне, відправила Верховна Рада відповідний законопроєкт з номером 9111 до Офісу Президента ще 24 листопада. І 21 грудня стало відомо, що Володимир Зеленський інціативу затвердив, поставивши на ній свій підпис.
Дивіться також Багато нардепів хочуть скласти мандати, але ми їх "не відпускаємо", – Арахамія
Нововведення щодо гуманітарки
У тексті документа йдеться, що на період воєнного або надзвичайного стану та протягом трьох місяців після його закінчення уряд має право:
- встановлювати спрощений порядок визнання допомоги гуманітарною – тобто без рішення спеціального органу з питань гуманітарної допомоги;
- розглядати та ухвалювати рішення про розширення переліку отримувачів гуманітарної допомоги.
У реальному житті це суттєво спростить життя волонтерам, які перевозять гуманітарну допомогу через кордон. Їм не доведеться проходити бюрократичне пекло для того, аби вантаж, що вони везуть, визнали гуманітарним.
Водночас згідно з цим документом митне оформлення гуманітарних вантажів відбуватиметься без сплати будь-яких коштів державі.
Товари чи предмети гуманітарної допомоги, які не можуть використати за цільовим призначенням, мають право повернути донору. Відповідно до порядку, встановленого Кабінетом Міністрів України, коштом донора,
– також йдеться у джерелі.
Цей документ, з-поміж іншого, передбачає можливість надання Україною гуманітарної допомоги партнерам. Йдеться не лише про кошти, а й людський ресурс. Ухвалювати відповідне рішення у разі потреби повинен буде саме президент, а порядок його виконання – Кабмін.
Зверніть увагу! Закон №9111 набере чинності 21 січня – тобто через один місяць з дня його опублікування. Водночас уряду доручили вжити заходів для забезпечення подання звітності в електронній формі за допомогою автоматизованої системи реєстрації з 1 січня 2024 року.Інші законодавчі ініціативи
- Український парламент 21 грудня в другому читанні проголосував за законопроєкт про легалізацію медичного канабісу. Ініціатива покликана допомогти людям, які страждають від певних захворювань, зокрема від ПТСР і онкології.
- Тривають дискусії навколо нового законопроєкту про рекрутинг, мобілізацію та проходження служби. Головнокомандувач Залужний наголошує, що певні положення в поточній редакції інціативи слід вдосконалити, оскільки вони не відповідають інтересам держави.
- Разом з тим в уряді планують реформи в освіті. Міністр освіти Лісовий заявив про потребу змін керівних складів українських університетів. За його словами, деякі ректори перебувають на своїх посадах уже 20 років.