"Російський, суперечить Конституції": президентка Грузії наклала вето на закон про "іноагентів"

18 травня 2024, 17:34
Читать новость на русском

Джерело:

1TV.GE

Саломе Зурабішвілі 18 травня наклала вето на закон "Про прозорість іноземного впливу". Напередодні його, попри багатотисячні протести громадян, остаточно прийняв парламент.

Саломе Зурабішвілі наголосила, що вето має юридичну силу та вже сьогодні буде передано до парламенту. Про це лідерка Грузії заявила на брифінгу.

Радимо прочитати Протести через закон про "іноагентів": як Грузія може стати новою Білоруссю і чим це загрожує

"Закон є перешкодою на нашому європейському шляху"

Сьогодні я наклала вето на російський закон, який суперечить нашій Конституції, європейським стандартам і, таким чином, є перешкодою на нашому європейському шляху,
– підкреслила Зурабішвілі.

Також додала, що це вето є цілком законним і вже 18 травня буде передано до парламенту. 

"Цей закон має бути скасований", – наголосила президентка.

Зверніть увагу! Закон за авторством "Грузинської мрії" є калькою з російського про іноагентів, який у країні-агресорці став частиною репресивних заходів. До речі, закон вимагає від ЗМІ та неурядових організацій, які отримують понад 20% свого фінансування з-за кордону, зареєструватися як "агенти іноземного впливу".

Коротко, що цьому передувало

  • 14 травня парламент Грузії остаточно прийняв закон "Про прозорість іноземного впливу". 84 депутати проголосували "за". 
  • Парламентарі зробили це попри багатотисячні протести та критику міжнародних партнерів.
  • Єврокомісія і Верховний представник ЄС з питань закордонних справ та оборони Жозеп Боррель 15 травня офіційно закликали владу Грузії відмовитися від затвердження закону про "іноагентів". Наголосили, що остаточне ухвалення негативно вплине на європейські перспективи країни.
  • Також у Єврокомісії зазначили, що цей законопроєкт підриває громадянське суспільство й загрожує свободі ЗМІ.
  • "Ухвалення цього закону негативно впливає на прогрес Грузії на шляху до ЄС. Вибір подальшого шляху – в руках Грузії. Ми закликаємо грузинську владу відкликати закон", – йдеться в заяві.
  • Раніше Саломе Зурабішвілі пообіцяла, що накладе вето на цей законопроєкт. Однак, "Грузинська мрія" має достатньо голосів, аби подолати його.