Закон про депутатську недоторканність: нардепи не можуть домовитися, який документ обрати
Комітет з питань правової політики і правосуддя у середу, 18 жовтня, розглянув обидва законопроекти про зняття депутатської недоторканності.
Комітет порекомендував парламенту, щоб ті відправили в Конституційний суд на розгляд обидва законопроекти: Юрія Левченка, під яким підписалися 158 депутатів і який був зареєстрований у липні цього року, і законопроект президента, який був зареєстрований лише у вівторок, 17 жовтня, і його визначено як невідкладний.
Читайте також: Як співробітників Мін’юсту під тиском змушували звільнятися: аудіодокази
Основна відмінність між ними – це час зняття депутатської недоторканності: у президентському законопроекті її знімають з 1 січня 2020 року. А у Юрія Левченка – з моменту, коли депутати за це проголосують.
Відправили у Конституційний суд ці документи, тому що, згідно із законопроектом, вносяться зміни до 80 статті Конституції. Основні суперечки депутатів в комітеті тривали через те, що прихильники президентського законопроекту вважають, що саме він написаний правильно, поданий за регламентом.
А прихильники законопроекту Юрія Левченка вважали, що документ президента поданий не як альтернативний, бо цей термін уже давно сплив. І саме тому, на їхню думку, очільник держави взагалі не мав права його подавати.
Я взяв слово в слово президентські пропозиції щодо змін недоторканності.По них вже був позитивний висновок Конституційного суду. Я їх поставив у таку ситуацію, що вони нікуди не могли дітися. Єдине, що змогли придумати,це зареєструвати свій документ на 2020 рік для того, щоб перебити наш законопроект,
– сказав член комітету з питань бюджету Юрій Левченко.
Який саме законопроект направлять до Конституційного суду буде відомо у четвер, 19 жовтня.