Відновлення е-декларування: нардепка назвала зауваження щодо законопроєкту Разумкова
Антикорупційний комітет Верховної Ради 3 листопада підтримав законопроєкт Дмитра Разумкова щодо відновлення електронного декларування. Однак цей документ депутати повинні розглядати тільки в комплексі з рішенням щодо Конституційного Суду.
Немає сенсу відновлювати електронне декларування без вирішення проблеми з КСУ. Про це в ефірі 24 каналу розповіла нардепка від "Слуги народу", голова Комітету Верховної Ради з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна.
До теми Комітет підтримав законопроєкт Разумкова про відновлення е-декларування
За її словами, просто відновити електронне декларування – не вирішення. Адже КСУ може знову сказати, що це рішення є неконституційним.
Відтак депутатка переконана, що законопроєкт про відновлення декларування може в Раді розглядатися тільки в комплексі з рішенням про Конституційний Суд.
Закликаю Раду розглядати рішення щодо е-декларування і КСУ разом,
– наголосила вона.
Анастасія Радіна пояснила, що законопроєкт Разумкова пропонує в повному обсязі відновити норми закону про запобігання корупції, норми Кримінального кодексу, які КСУ необґрунтовано визнав неконституційними.
"І це був би хороший крок, якби одночасно з ним пропонувались рішення по КСУ", – відзначила вона.
Шляхи вирішення ситуації з суддями КСУ
На думку Радіної, можна говорити про зміну порядку ухвалення рішень в Конституційному Суді. Вона переконана, що немає іншого варіанту, як перезавантажувати КСУ.
Конституція передбачає гарантії і противаги для всіх, фактично, гілок влади. Парламент можна розпустити, президент може зазнати процедури імпічменту. Тільки КСУ, фактично, може стояти над системою.
Тобто, Конституція України не передбачає відповіді на питання – що робити, якщо щось пішло не так з цим судом,
– зауважила депутатка від "Слуги народу".
І додала, що це означає можливість дискусії щодо політико-правового рішення аж до запропонованого президентом розпуску КСУ.
Читайте також Чи існує дієвий механізм перезапуску КСУ
За її словами, всі фракції, орієнтовані на реформи, мають сісти разом за стіл перемовин і говорити ро те, яким чином сформувати прозоро, за участі суспільства, міжнародних партнерів таку процедуру добору нових суддів, щоб рішення про перезавантаження мало суспільну і політичну легітимність.
Головне про рішення Конституційного Суду / Інфографіка 24 каналу