Зеленський чи Разумков: який законопроєкт через рішення КСУ підтримають нардепи "Голосу"
Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков подав свій законопроєкт, в якому запропонував відновити права Національного агентства з питань запобігання корупції, які скасував Конституційний Суд України. Це – один з альтернативних законопроєктів до президентського.
Нардеп Ярослав Рущишин зазначив, більш законною та конституційною пропозицією фракції "Голос" здається законопроєкт Разумкова. Про це він повідомив в ефірі 24 каналу.
До теми За нами постійно стежать з Росії
Фракція підтримає його за умови, якщо паралельно підвищать кворум (найменша кількість учасників зборів необхідна для ухвалення рішення – 24 канал) для прийняття рішень у КСУ до 17 – 18 суддів.
Чому це важливо
За словами Юрчишина, на розгляді у КСУ є дуже багато важливих питань. Для їхнього ухвалення потрібне не просто рішення більшості, особливо, якщо в Конституційному Суді справді діє злочинне угрупування з метою захоплення влади.
Проєкт Разумкова містить в собі багато технічних помилок, які варто було б юридично краще прописати. Але, якщо провести збільшення кворуму в КСУ і прийняти закон Разумкова, то в принципі буде можливість виправити помилки,
– зазначив нардеп.
Що робити з чинним складом КСУ
На думку фракції "Голос", звільнення суддів має відбуватися у законний спосіб:
- або скласти заяву, як це зробив суддя Сліденко;
- або коли вирок обвинувачення набере чинності.
Законопроєкт Зеленського
Також депутат зазначив, що законопроєкт президента є неприйнятним. "Він не розв'язує проблему, а створює ще більше", – додав Юрчишин.
Скандальне рішення КСУ: що відомо
- Упродовж закритого засідання 27 жовтня 2020 року Конституційний Суд України скасував статтю Кримінального кодексу про незаконне декларування.
- Прем'єр-міністр Денис Шмигаль пообіцяв, що вже 30 жовтня 2020 року реєстр е-декларування знову стане доступним, попри рішення КСУ.
- Президент України Володимир Зеленський вніс до Ради законопроєкт. Ним він запропонував припинити повноваження суддів Конституційного суду, визнати його рішення про декларування "нікчемним" і без правових наслідків.