З 4-ї спроби: країна ЄС нарешті продовжила тимчасовий захист для українців
Парламент Чехії схвалив законопроєкт про продовження тимчасового захисту для українських біженців ще на один рік, продовживши підтримку до кінця березня 2025 року. Наразі закон передано на розгляд Сенату для подальшого розгляду.
Законопроєкт набуде чинності після підпису президента. Зараз в Чехії перебуває близько 380 000 українських біженців, передає 24 Канал з посиланням на Novinky.
Читайте також Заміна українських прав на польські: куди звертатися і з якими документами
Чехія схвалила продовження тимчасового захисту для українців
Чинний тимчасовий захід захисту закінчується 31 березня. Однак, згідно з чинним законодавством, він може бути продовжений ще на один рік, а в разі необхідності – ще на один рік.
Важливим оновленням політики є те, що біженці, які мають стабільну роботу і не покладаються на державну допомогу, незабаром матимуть право подати заяву на отримання спеціальної посвідки на довгострокове проживання. Ця ініціатива відкриває шлях до того, щоб через 5 років ці особи могли подати заяву на отримання посвідки на постійне проживання.
Є чітка причина, чому ми поспішаємо. Електронна реєстрація українців, які все ще проживають на території Чехії, повинна бути завершена до середини березня,
– сказав міністр внутрішніх справ Віт Ракушан.
Очікується, що Сенат розгляне запропонований закон під час своїх перших засідань у січні, як заявив Ракушан. Після обговорення в Сенаті законодавство потребуватиме схвалення президента, що може призвести до набуття чинності закону на початку лютого. Цей графік означає зміщення від початкової дати імплементації – 1 січня 2025 року.
Поправка стосується і виплат українцям з тимчасовим захистом
У нещодавній заяві міністр праці та соціальних справ Маріан Юречка повідомив, що понад 60% українських біженців у віці від 18 до 65 років знайшли роботу в Чехії. Це приблизно 123 000 осіб. Примітно, що 86% цих працівників уклали трудові договори, які передбачають сплату внесків.
Запропонований законопроєкт має на меті уповноважити уряд розробляти правила надання фінансової допомоги біженцям, які вирішили добровільно повернутися в Україну. Згідно з цим законодавством, біженці матимуть право на участь у програмі добровільного повернення лише один раз.