Укр Рус
21 січня, 13:39
2

Чи можна перевозити ліки через кордон: нюанси, які має знати кожен

Основні тези
  • Щоб уникнути проблем на митниці, обов'язково ознайомтеся зі складом лікарських препаратів до поїздки.
  • Дозволено ввозити без рецепта препарати, що не мають сильної дії, з максимальною вартістю 430 євро та обсягом 500 мл на особу.
  • Заборонено ввозити в ЄС ліки з кодеїном або ефедрином. Для ввезення сильнодійних ліків потрібне декларування з наданням медичних документів.
Чи можна перевозити ліки через кордон Чи можна перевозити ліки через кордон

Для перетину кордону існують чіткі правила. Вони, зокрема, стосуються і перевезення медикаментів в своїх аптечках.

Щоб подорож принесла лише позитивний досвід, важливо ретельного ознайомитися з правилами перевезення лікарських препаратів. Які ліки можна перевозити через кордон і в якій кількості, розповідає 24 Канал.

Цікаво Яка різниця між електронною "Зеленою картою" та паперовою: пояснення

Чи можна перевозити ліки через кордон

Без рецепта дозволено ввозити лише препарати, що не мають сильної дії, зокрема знеболювальні, таблетки від заколисування та вітаміни.

Особам дозволено ввозити ліки для особистого користування з максимальною вартістю 430 євро на одну особу. А максимальний обсяг ввезення лікарських препаратів – 500 мілілітрів.

Для більш серйозних ліків потрібен рецепт. Це стосується, наприклад, транквілізаторів і психотропних речовин.

Категорично заборонено ввезення до країн ЄС ліків, що містять кодеїн або ефедрин, як-от "Нурофен Плюс", "Кетанов" і "Бронхолітин", які широко використовуються в Україні.

Як перевезти ліки сильної дії

Якщо ви проходите курс лікування ліками, які заборонені до ввезення, необхідно задекларувати їх. Для цього будуть потрібні:

  • копія медичної карти;
  • рецепт від лікаря;
  • чек з аптеки;
  • довідка з діагнозом, назвою препарату, його необхідною кількістю і терміном приймання, завірена підписом вашого лікаря і головного лікаря медичного закладу.

Щоб уникнути проблем на митниці, обов'язково ознайомтеся зі складом препаратів до поїздки. За ввезення заборонених ліків передбачено конфіскацію та адміністративний штраф.

Важливо: список заборонених препаратів в кожній країні може відрізнятися. Буває, що трапляються проблеми навіть із нешкідливими, на перший погляд, пігулками від кашлю, через те, що в них міститься кодеїн або ефедрин.