Китай, Киргизстан та Узбекистан побудують залізницю в обхід Росії
Між Китаєм, Киргизстаном та Узбекистаном почалося будівництво залізниці, яка буде обходити Росію. Ця магістраль дасть змогу постачати товари з Китаю через Центральну Азію до країн ЄС.
Про це повідомляє 24 Канал із посиланням на видання Tazabek.
Цікаво Невтішні новини для Путіна: чому Китай буде перевозити вантажі в обхід Росії
Як триває будівництво залізниці з Китаю в обхід Росії
Під час церемонії з початку будівництва залізниці 27 грудня президент Киргизстану Садир Жапаров зауважив, що цей проєкт стане стратегічним об'єктом, який встановить життєво важливий зв'язок між Заходом та Сходом.
Новий залізничний коридор Китай – Киргизстан – Узбекистан стане гілкою південного мосту Євразійського континенту та відкриє доступ до ринків Західної Азії та Близького Сходу. Цей маршрут дозволить доставляти вантажі з Китаю в Киргизстан і Центральну Азію, а звідти – до Туреччини й далі в Євросоюз,
– наголосив киргизький очільник.
Жапаров також підкреслив, що залізничний проєкт посилить регіональні зв'язки та диверсифікує транспортні маршрути, що в кінцевому підсумку підвищить конкурентоспроможність регіону як транзитного вузла.
У чому особливість нової азійської залізниці
Новий залізничний проєкт має з'єднати Кашгар в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі Китаю з Андижаном в Узбекистані, проходячи через населені пункти Торугарт, Макмал і Джалал-Абад у Киргизстані.
Де проходитиме залізниця Китай – Киргизстан – Узбекистан / Фото "Радіо Свободи"
Майбутні плани містять продовження магістралі для з'єднання з іншими країнами Центральної Азії. Звідти вантажі перевозитимуть до Каспійського моря і далі до Туреччини і Європи.
Загальна вартість проєкту становить 4,7 мільярда доларів США. Інвестиційну угоду підписали 20 грудня у Бішкеку між урядом Киргизстану та залізничною компанією "Китай – Киргизстан – Узбекистан". Згідно з умовами угоди, Китай матиме 51% акцій у проєкті, а Киргизстан і Узбекистан – по 24,5% акцій.
Прогнозується, що залізниця зможе обробляти обсяг перевезень у 15 мільйонів тонн на рік, що значно покращить логістику в регіоні. Очікується, що нова магістраль скоротить час доставляння товарів з Китаю до Європи на сім днів, що сприятиме підвищенню ефективності торгівельних маршрутів.