Заохочення політики Путіна: в Бундестазі закликали зупинити будівництво "Північного потоку-2"

3 вересня 2020, 07:36
Читать новость на русском

Глава комітету Бундестагу з питань зовнішньої політики Норберт Реттген закликав відмовитися від завершення будівництва газопроводу "Північний потік-2". На його думку, це сприяє заохоченню політики Путіна.

Таким чином політик відреагував на заяву уряду Німеччини про виявлення в крові Олексія Навального отрути типу "Новачок". Про це повідомляє DW.

До теми Меркель: "Північний потік-2" добудують попри санкції США

Він додав, що ситуація навколо Навального виходить за межі німецько-російських відносин і вимагає єдиної європейської жорсткої відповіді.

"Перегляду потребує буквально все", – наголосив політик, згадавши, зокрема, газові поставки і відмову від завершення будівництва газопроводу "Північний потік-2".

Ми знову зіткнулися з жорстокою і людиноненависницькою реальністю путінського режиму,
– наголосив Реттген.

Яка позиція в Меркель

  • У канцлерки ФРН немає сумнівів в результаті експертизи. За її словами, тепер Кремлю доведеться відповісти на складні питання. Вона також наголосила, що Навального хотіли змусити замовчати.
  • Водночас канцлерка Німеччини переконана, що газопровід "Північний потік-2" треба добудувати, попри санкції США – чинні чи потенційні. Ці санкції офіційний Берлін вважає протизаконними.

Що відомо про "Північний потік-2"

  • Росія на 93% добудувала газопровід Nord Stream 2. Він потрібен РФ для того, щоб здійснювати постачання газу до ЄС в обхід України.
  • У разі завершення будівництва "Північного потоку-2" Росія отримає можливість постачати весь свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи.
  • Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу у декілька мільярдів доларів на рік.
  • Зараз роботи щодо спорудження газопроводу тимчасово зупинили через санкції США щодо європейських підрядників, які набули чинності у грудні 2019 року. Однак Росія вже заявила про намір добудувати газопровід до кінця 2020 року.

Цікаво Ми не повинні збільшувати залежність від РФ, – Макрон має сумніви щодо "Північного потоку-2"