Заради вільного відпочинку біля моря туристи долають тисячі кілометрів
Відпочинок без режиму. Улюблені місця диких туристів у Криму - пляжна смуга між містами Саки та Євпаторія, а також скелясті береги між Севастополем та Ялтою.
Родина з Сургута щороку долає 4,5 тисячі кілометрів, щоб дикунами відпочити біля моря у Криму. Намет, матрац та нехитрий набір посуду - все, що беруть з собою. Основні витрати на бензин, все інше обходиться в копійки.
"За 2 тисячі російські я можу тут жити тиждень-півтора, що неможливе в Росії", – каже турист з Сургута Анатолій.
Самі дикуни такий відпочинок називають безтурботним, навіть побутові незручності не лякають їх у відпустці. Єдиний недолік - відсутність туалету. Родина з Білорусі облаштувала на пляжі в районі Євпаторії імпровізовану громадську вбиральню - чотири палиці обтягнули тканиною та вирили яму. Пускають усіх.
Незважаючи на повну безтурботність, саме дикі туристи найчастіше потерпають від крадіжок та шахрайства на відпочинку. Цього літа у горах біля Балаклави викрили злочинну групу, на рахунку якої з десяток обкрадених туристичних наметів. Щоб попередити такі випадки, на перевірку важкодоступних місць відпочинку, виходить патрульний катер з бійцями внутрішніх військ.
"Де скупчення людей там йдуть крадіжки, незаконна торгівля йде, всі ці моменти попадають під вплив, який треба відпрацьовувати, дивитися за ними", - каже командир полку внутрішніх військ МВС України Костянтин Плетко.
На території Криму понад 30 наметових містечок, тоді як диких місць для відпочинку куди більше. Туристів, які самостійно облаштовуються біля моря, чиновники називають неорганізованими. Доходів у бюджет вони не приносять, хоча складають значну частину від усіх відпочиваючих.
"Бюджет Республіки Крим лише на 5 % наповнюється за рахунок туристичного сектора. З того, що до нас приїжджає майже 6 мільйонів туристів, з них велика частина живе або в нелегальному секторі, або дикунами. Звичайно, це все не дає ніякого ефекту нашому бюджету і здійснює тільки завантаження на інфраструктуру", - каже заступник міністра курортів та туризму АРК Олександр Лієв.
За даними Мінкурортів, цього року в Криму потік організованих туристів, тих, хто їде на відпочинок у санаторії та пансіонати, зріс на 15%, а от дикунів стало трохи менше. До кінця року на півострові планують прийняти до 6 мільйонів відпочиваючих.