Зарплата у 3200: що не так з ініціативою уряду
З першого січня усі українці, які працюють на повну ставку, отримуватимуть не менше 3200 гривень. Таке, за пропозицією уряду, ухвалили депутати. Проте це рішення уже назвали популістським.
Після тижня скандалів з Олександром Онищенком та Вадимом Новинським, депутати нарешті знайшли час поговорити про насущне – зарплати.
За підвищення мінімалки проголосували ще у вівторок. Сьогодні ж міністр соціальної політики Андрій Рева під час години уряду вирішив депутатам за це подякувати. І розвінчати зарплатні міфи. Зокрема, про те, що підвищення мінімальної зарплати спричинить інфляцію. Каже, підрахували все.
Зарплатні деталі вже у кулуарах пояснює колишній міністр соціальної політики Людмила Денісова. Найбільшу вигоду, за її словами, отримає той, чиї доходи залежать від тарифних розрядів. Мінімальний розряд теж зріс. Тож і зарплати, наприклад, у освітян, будуть вищими.
Читайте також: Понад півсотні нардепів збрехали в деклараціях. І цифра ще не остаточна
В той же час "радикалка" Оксана Корчинська відверто говорить про корупцію у бюджетній сфері. Лікарі, на думку депутатки, на свою мінімалку не живуть. І як приклад наводить АТО, де заробітна плата у військових медиків вища – близько семи тисяч. Однак знайти лікарів для фронту, переважно, проблема.
Оксана Корчинська звертає увагу на цікаву деталь. Досі мінімалка в Україні дорівнювала прожитковому мінімуму. Відтепер, це різні речі. Мінімум рівно удвічі менший – 1600 гривень.
Саме у цьому і "фішка", пояснює Віктор Чумак. До прожиткового мінімуму привёязані соціальні виплати. Якби вдвічі підняли їх то довелося б шукати гроші у бюджеті для пільговиків. А більша мінімальна зарплата – це вищі податки.
Депутати зізнаються: розуміють, що підприємці цілком можуть піти на хитрість. Аби не платити більше, влаштовуватимуть своїх працівників офіційно на півставки.
Читайте також: Як депутати відреагували на "плівки Онищенка"