На засіданні Ради намагаються вирішити ситуацію з КСУ: варіанти законопроєктів
У Верховній Раді 3 листопада триває засідання, депутати хочуть відновити електронне декларування. Водночас наразі невідомо, коли будуть розглядати законопроєкти щодо КСУ, адже спочатку їх мають затвердити у комітетах.
У вирішенні кризи із Конституційним Судом України є декілька механізмів. Про це повідомляє кореспондентка 24 каналу.
Читайте також У Раді мають підписати звернення щодо відставки суддів КСУ, – нардепка від "Слуги народу"
Зокрема, щоб позбавити суддю КСУ посади, йому мають винести вирок про те, що він винний. Депутати від партії "Голос" звернулися до ДБР щодо розслідування відповідної справи, адже у такий спосіб можна було б притягнути суддів до відповідальності.
Законопроєкти щодо КСУ
Головним у Раді є законопроєкт президента, проте навіть після того, як 2 листопада Зеленський зустрічався із фракцією – рішення нардепів є неоднозначним. Частина депутатів готова проголосувати за таке рішення, однак дехто зазначив, що законопроєкт президента потрібно доопрацьовувати і трохи змінювати.
Закон, який подав президент – це його політична позиція. Наразі вона є жорсткою, але ми повинні дати можливість парламенту та президенту прийняти збалансований закон,
– Качура.
Також є альтернатива, до якої схиляється більшість депутатів – так званий проєкт Разумкова, за яким дозволяється повернути декларування у такому вигляді, у якому він був раніше, а впродовж 2 місяців можна буде допрацьовувати сам закон. Нардепи вважають, що це рішення є більш юридичним.
За словами нардепа від "Слуги народу" Олександра Корнієнка, законопроєкт відновлює ті положення, які визнали неконституційними. Однак саме цей закон ще не визнали неконституційним, тобто якийсь час він проіснує, зазначив депутат.
Рішення, яке пропонує збільшити кворум серед суддів
Депутат від фракції "Голос" Ярослав Юрчишин зазначив, що відповідне рішення не заблокує роботу КСУ, однак можна заповнити квоту ВР. За його словами, це не дозволить:
- розвалити ринок землі,
- визнати неконституційним Верховний Антикорупційний суд,
- заборонити фонду гарантування вкладів підписати внутрішні розпорядження і фактично повернути Коломойському "Приватбанк".
Що відомо про скандал довкола КСУ
- 27 жовтня 2020 року на закритому засіданні Конституційний Суд скасував антикорупційну реформу, що викликало обурення в українського суспільства. Згідно з таким рішенням, е-декларування скасували – політики та судді зможуть не показувати свої статки суспільству.
- За словами глави МЗС України, скасування антикорупційної реформи може мати вкрай негативні наслідки
для держави. - На засіданні 3 листопада КСУ має розглянути закон про функціонування української мови як державної. Через що українці вийшли на акцію протесту під будівлю суду. Щодо цього закону до КСУ звернувся 51 народний депутат попереднього скликання.
КСУ скасував е-декларування / Інфографіка 24 каналу