Застосування запобіжних заходів до топ-корупціонерів є досить лояльне, — Маселко

1 листопада 2017, 12:03
Читать новость на русском

Про перспективи розвитку справи проти Авакова-молодшого у студії 24 Каналу розповів юрист та член ГО "Всеукраїнське об'єднання "Автомайдан" Роман Маселко.

Про повідомлення Арсена Авакова у Facebook

– Як не дивно це дуже правильна теза. Мені не зрозуміла логіка цієї тези від пана Авакова, але все громадянське суспільство підтримає створення цього суду. Тому що, лише коли ми створимо його абсолютно з нуля і за процедурою, до якої буде довіра, ми зможемо довіряти його рішенням.

Зараз яке б рішення не було прийняте, воно буде вважатися сумнівним, тому що приймається суддями до яких є величезні питання.

Читайте також: Рюкзаки Авакова: історія про те, як у МВС розкрадали бюджетні гроші

Про обрання запобіжного заходу

– Зараз справа на етапі прийняття рішення про запобіжний захід підозрюваним, яких є троє. З цього моменту починаються певні терміни для того, щоб завершити це кримінальне провадження. І в межах максимум року це провадження має бути закрите або передане до суду. Я вважаю, що перспективи є. Суспільство зробило для себе висновок вже з відео, яке і стало причиною для початку розслідування. Єдине що зараз залишається – наповнити справу юридичними доказами і довести факт провини в суді.

На жаль, практика застосування запобіжних заходів до топ-корупціонерів є досить лояльна до цих корупціонерів. Переважно застосовується або застава, або домашній арешт, або браслет. Необхідно враховувати ризики впливу на слідство для обрання запобіжного заходу.

Перспективи розвитку НАБУ

– В інтерасах пана Авакова сказати, що це політична справа і нібито НАБУ діє на догоду певним політичним силам. Звісно питання до діяльності цього органу є, але як ми можемо спостерігати, НАБУ на сьогодні це єдиний орган який демонструє незалежність.

Через розслідування, які проводить НАБУ, найближчим часом, я думаю, ми побачимо серйозні атаки на антикорубційне бюро. Адже їх рослідування часто зачіпають інетереси осіб наближених до Президента. В такому випадку, суспільству потрібно відстояти цей незалежний орган і не дозволити його знищити.

Про це та більше – дивіться в інтерв'ю.