Завдяки благодійникам в українських школах відкриваються нові спортивні майданчики

19 жовтня 2023, 20:00
Читать новость на русском
ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ

Після 24 лютого 2022 року перед українцями постало чимало викликів. Водночас українські благодійні організації та волонтери демонструють, як навіть у такий непростий період можна розв'язувати питання, які, здавалося б, "не на часі".

Зокрема, саме вони часто опікуються фізичним та моральним здоров'ям дітей, зазначає 24 Канал. Адже спорт та гарне самопочуття тісно пов'язані між собою.

Читайте також Що можна зробити в дитинстві, щоб покращити психічне здоров'я у довгостроковій перспективі

Звісно, велика кількість українських шкіл не може проводити офлайн-навчання. Але там, де це можливо, треба створювати умови для якісного та ефективного здобуття знань. Йдеться не лише про забезпечення мультимедійними дошками чи комп'ютерами, а й про спортивний інвентар та майданчики.

Чому так важливе фізичне виховання в школі

Фізичне виховання сьогодні – особливо важливий предмет. Надто довго учні сиділи вдома, багато хто був змушений пропускати свої гуртки, спортивні секції. Тому вкрай важливо повертати у життя школярів фізичну активність.

Для ефективного засвоєння інформації необхідно чергувати розумові навантаження з фізичними. До того ж краще займатися на свіжому повітрі, звичайно, якщо дозволяє погода. І щоб це було цікаво та безпечно, потрібен надійний сучасний спортивний майданчик, який на сьогодні є далеко не в кожній школі. Особливо дивує, що навіть у багатьох приватних закладах освіти з недешевою оплатою за навчання взагалі немає ні спортзалу, ні вуличного майданчика.

Однак особливо гостро ця проблема постає саме у державних школах. Чи існує шанс побудувати там сучасний спортивний майданчик, тим паче у нинішніх умовах?

Якщо сильно захотіти, то спортивний майданчик можна виграти

Не завжди все вирішують гроші. Наприклад, вже 211 нових спортивних майданчиків встановлено завдяки проєкту "Клич друзів – граймо разом!". Це конкурс серед шкіл, які проявили активність та бажання отримати сучасний майданчик для занять спортом на свіжому повітрі.

Проєкт упродовж 20 років збирає тисячі анкет та демонструє бажання молоді займатись спортом. Цьогоріч на конкурс "Клич друзів – граймо разом!" надійшли заявки від 1652 шкіл.

Сьогодні цей проєкт не лише про спортивний майданчик, це крок до здійснення спільної мрії – перемоги. Заняття спортом та фізична активність дисциплінують нас і роблять більш стійкими у боротьбі за цю мрію. Всі наші проєкти спрямовані на фізичний, інтелектуальний та емоційний розвиток молоді, яка має надзвичайно відповідальну місію – розбудову нашої країни. Для мене наша діяльність зараз – це інвестиція в наше майбутнє,
– говорить директорка Klitschko Foundation Ангеліна Осадча.

Директорка Klitschko Foundation Ангеліна Осадча / Фото надане авторами проєкту "Клич друзів – граймо разом!"

Нещодавно нові спортивні майданчики в рамках проєкту відкрилися на Київщині, Житомирщині, Вінниччині та Черкащині.

Навчальні заклади, які виграли у конкурсі

Щоб досягнути мети, учасники мали виконати низку вимог. Передусім слід було обґрунтувати гостроту потреби у новому майданчику, а також підтвердити мотивацію учнів та вчителів опановувати нове спортивне обладнання. Були й інші важливі критерії відбору, зокрема, наявність на території школи укриття.

На Київщині спортивний майданчик виграла Фастівська гімназія №10. Вона славиться своїми перемогами у соціальних проєктах:

  • Zero Waste School – діджитал-проєкті з культури сортування відходів у школах та громадах і популяризації екодружнього способу життя;
  • "Сенсорно-тренажерна зала";
  • "Гідність дитини";
  • "Новий сучасний лінгафонний кабінет".

А тепер гімназія стала одним із 14 навчальних закладів України, які виграли у проєкті "Клич друзів – граймо разом!" у 2023 році.

Технічно у нас були усі передумови для перемоги у цьому конкурсі: свіжозбудоване укриття, дуже застарілий спортивний майданчик і усі умови для виконання робіт. Ми додали мотивацію і продемонстрували готовність проводити різноманітні спортивні змагання,
– говорить директорка гімназії Лариса Дмитрівна Чіпко.

"Взагалі у нас героїчна школа. Її сучасна історія наповнена яскравим мужнім прикладом наших колишніх учнів, випускників – Володимира Очеретяного, В'ячеслава Мінкіна, а також Дмитра Черненка, Андрія Коняєва, які віддали своє життя за Україну", – розповідає вона.

Дітям необхідно чергувати розумові навантаження з фізичними / Фото надане авторами проєкту "Клич друзів – граймо разом!"

На Житомирщині у конкурсі переміг Радомишльський ліцей №1 імені Тараса Шевченка. Це найтитулованіший ліцей Радомишля, який пишається досягненнями своїх вчителів та випускників, серед яких:

  • 8 докторів наук,
  • 23 кандидати наук,
  • доценти кафедр,
  • контрадмірал,
  • 2 генерали,
  • заслужений творець космічної техніки,
  • 3 Заслужені вчителі України,
  • 23 вчителі відзначені знаком "Відмінник освіти України",
  • титуловані художники, лікарі, співаки, перспективні спортсмени.

Здавалося б, тут не мало б бути жодних проблем з інфраструктурою. Проте ще донедавна одна існувала.

Відсутність належного спортивного майданчика – основна невирішена проблема школи. Хотілось би залучити максимальну кількість дітей до здорового способу життя та занять спортом. Але, на жаль, це можливо зробити лише за наявності сучасного мультифункціонального спортивного комплексу,
– зовсім недавно бідкався директор ліцею Олександр Васильович Бугай.

Проблему вдалося розв'язати завдяки конкурсу "Клич друзів – граймо разом!".

Улюблене місце зустрічі учнів Хижинецького ліцею – новий спортивний майданчик / Фото надане авторами проєкту "Клич друзів – граймо разом!"

Відтепер улюбленим місцем зустрічі учнів Хижинецького ліцею, що на Вінниччині, теж став новий спортивний майданчик від благодійної організації Klitschko Foundation. І хоча навчальний заклад славиться своїми досягненнями в робототехніці та сучасних технологіях, фізична активність на свіжому повітрі та рухливі ігри – це лише плюси для інтелектуального зростання учнів. У Хижинецькому ліцеї вміють поєднувати досягнення в навчанні зі спортивними.

Мої очікування майданчик задовольнив повністю. У нашому ліцеї з'явилася додаткова можливість для кожного нашого учня більше часу приділяти власному здоров'ю. З його появою у мене виникли нові ідеї щодо проведення уроків фізичної культури,
– ділиться враженнями вчителька фізичної культури Галина Дмитрівна Матюх.

Одним із 14 цьогорічних переможців конкурсу "Клич друзів – граймо разом!" стала й Смілянська загальноосвітня школа І – III ступенів №10 Смілянської міської ради Черкаської області. А здобути перемогу школі допомогла нова викладачка.

У цій школі я вчителюю лише рік, але досвід участі в проєктах Фонду маю ще з 2014 року. Спершу це був проєкт "Школа успіху". Пізніше для школи, в якій я тоді працювала, ми здобули перемогу в конкурсі "Посилка успіху". Коли дізналася про проєкт "Клич друзів – граймо разом!", звісно, також вирішила взяти участь,
– розповідає вчителька англійської мови Юліана Олегівна Соколенко.

Гроші на закупівлю та встановлення майданчиків було зібрано благодійною організацією #WeAreAllUkrainians під час благодійного футбольного матчу, який був організований на підтримку України у німецькому Гамбурзі у 2022 році.