Сі завербував Макрона, як Сталін – де Голля: Піонтковський припустив подальші кроки Китаю
Видання Foreign Policy вважає, що під час візиту до Китаю Еммануелю Макрону та Урсулі фон дер Ляєн не вдалося по жодному питанню отримати поступки у Сі Цзіньпіна.
Російський публіцист зі США Андрій Піонтковський зауважив, що різкі заяви Макрона після повернення з Пекіну свідчать про ще одну велику перемогу Сі Цзіньпіна у зовнішній політиці. Про це він розповів 24 Каналу.
Дивіться також Отруйний чай від Сі та хто стоїть за витоком "секретів" США: про що пише західна преса
Угодницька позиція
Піонтковський відзначив, що Сі Цзіньпіну вдалося завербувати французького президента. На його думку, глава Китаю вчинив так само як Сталін у 1944 році з Шарлем де Голлем, оголосивши Францію переможцем у Другій світовій війні.
Позиція усіх французьких президентів від де Голля до Макрона завжди була угодницькою до Москви. Водночас вони "кусали" США, позиціонуючи Францію великою, мудрою державою, яка є посередником між Заходом і Кремлем,
– підкреслив Піонтковський.
Зараз Кремль є васалом Китаю, і Макрон переорієнтувався з цією ж політикою на нового хазяїна – Сі Цзіньпіна.
Жахлива зрада
"Макрон вчинив жахливу зраду США, усього західного світу, своїх союзників, які рятували Францію у трьох світових війнах, включаючи "холодну війну", – зауважив публіцист.
Президент Франції заявив, що в конфлікті між Китаєм та США з приводу Тайваню Франція не буде обирати чиюсь сторону.
"Китай зобов'язаний Тайваню своїм технологічним успіхом, який є хабом з переводу сучасних американських технологій в КНР. В Тайвані зосереджено 80% провідного виробництва інтегральних схем, чипів. Пекін хоче його захопити. А Франція обирає свій бік у цьому конфлікті", – зазначив співрозмовник.
Андрій Піонтковський оцінив візит Еммануеля Макрона до Китаю: дивіться відео
Загнав себе в пастку
Піонтковський пояснив, що Сі Цзіньпін здійснив державний переворот, ставши імператором Китаю. І умовою цього стало те, що він поверне КНР Тайвань.
Він сам загнав себе в пастку, і тепер піде на загострення. США обірве з Китаєм всі економічні зв'язки, і Пекін без західних технологій та західного ринку для своїх товарів існувати не може. Тому Сі Цзіньпін домовився з Макроном,
– припустив Піонтковський.
У випадку війни за Тайвань та такої реакції Заходу, на думку експерта, цю роль замість США буде виконувати Франція. Макрон пообіцяв Сі Цзіньпіну, що зможе переконати увесь Європейський Союз виконувати цю функцію.
Але це йому не вдасться. Заяви президента Франції викликали різку реакцію. Німеччина теж не буде у захваті від такої ролі. Однак це історична подія,
– зауважив публіцист.
Андрій Піонтковський впевнений, що це укріпить США прийняти цей виклик. А також посилить рішучість покінчити з Владіміром Путіним, тому що зараз він розглядається як резерв та ресурс Китаю.
До теми Сі Цзіньпін запропонував Макрону рецепт вирішення "української кризи"
Реакція на візит Еммануеля Макрона до Китаю та його гучні заяви
- Президент Франції 6 квітня зустрівся в Пекіні з главою КНР Сі Цзіньпіном. Після триденного візиту до Китаю Макрон заявив, що, мовляв, Європа не має опікуватись безпекою Тайваню, щоб догодити США та загострити відносини з Китаєм.
- На висловлювання президента Франції відреагували політики. В Німеччині представник Християнсько-демократичного союзу Норберт Реттген наголосив, що позиція Макрона приведе Європу "геополітичного глухого кута".
- Чеський сенатор Мирослава Немцова з Громадянської демократичної партії заявила, що Макрон підірвав важливий альянс між Європою та США.
- Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький також підкреслив, що співпраця з США є основою безпеки Європи. Натякаючи на заяву Макрона, він зазначив, що дехто з західних політиків "мріє про співпрацю з усіма, з Росії та з деякими державами на Далекому Сході".
- Сенатор від Республіканської партії Ліндсі Грем впевнений, що візит французького президента до Китаю надає впевненості комуністам та Сі Цзіньпіну, "який, здається, має намір переписати світовий порядок і захопити Тайвань силою".