Заява Луценка – політзамовлення та вибірковість в роботі нереформованої генпрокуратури, – Кіраль
На жаль, це не єдиний випадок в Україні, який свідчить про те, що відсутність політичної волі в докорінному реформуванні державного апарату та силових структур веде до їх використання в якості інструментів тиску та політичної розправи в руках правлячої олігархічно-клептократичної "еліти".
Про це на своїй сторінці у Facebook написав член партії "Самопоміч" Сергій Кіраль.
Він прокоментував пояснення Юрія Луценка щодо обшуків у Львівській міській раді.
"Про що говорить Луценко у відповідь на абсолютно обґрунтовані застереження з боку міського голови?
Містам – збийтесь, не пробуйте навіть шукати шляхи, думати про залучення іноземних інвестицій, ми до вас все-одно прийдемо!
Інвесторам – в Україні досі нестабільно, ви тут небажані, прийняті рішення та укладені угоди можуть бути поставлені нами під сумнів в будь-який час, залежно від політичної чи іншої доцільності!
Заява генпрокурора – це доказ політичного замовлення та вибірковості в роботі нереформованої генпрокуратури.
Щонайменше, прослідковуються дві маніпуляції:
1. Вартість землі визначається ліцензованою організацією. Ні міська рада, ні міський голова не можуть її зменшити. Збільшити – так, але не зменшити.
2. Земельна ділянка для потреб розвитку індустріального парку в Рясне-2 продавалась на підставі вимог Земельного кодексу з довгострокової оренди, на основі звернення інвестора та оцінки експерта, а НЕ базової оцінки в 423 грн. Це положення містобудівельного законодавства. Для визначення цієї вартості експертом враховується низка факторів, в тч поточна економічна ситуація, наявність попиту, інфраструктури в конкретному районі міста, стратегія розвитку території, тощо. До цього, вона підтверджується іншим експертом (подвійне підтвердження), перед затвердженням рішенням органу місцевого самоврядування!
Цього не може не знати генеральний прокурор – мотиви очевидно інші, аніж розібратись об'єктивно, без галасу і тиску.
Й останнє – земля для потреб промисловості, створення індустріальних парків в більшості країн-сусідів, з якими ми конкуруємо за капітал та інвестиції часто надається взагалі БЕЗКОШТОВНО, оскільки кошти повертаються з доходів від податків та зборів, створення робочих місць на підприємствах і суміжних галузях", – написав Кіраль.
Нагадаємо, вчора у приміщенні Львівської міської ради 15 листопада проводилися обшуки. А мер Львова Андрій Садовий назвав подібні обшуки однією з причин, чому в Україну не приходять інвестори.