Збільшити вивезення зерна до 2,5 тонн: з якою країною Україна посилює співпрацю щодо експорту
Експорт продовольства з України відіграє дуже важливу роль у забезпеченні світу різноманітними культурами. Однак якщо експорт зерна блокуватимуть ще декілька місяців, це матиме значні наслідки і для України.
Тож Україна посилює співпрацю щодо експорту з Польщею. Про це 24 каналу сказав заступник голови всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.
Увага Росіяни вже торгують краденим українським зерном, попит є, – KSE
Європейський Союз допоможе вивезти українське зерно. Для цього створять "коридори солідарності".
Аграрій наголосив, що це додатковий інструмент для відкриття у західних регіонах України додаткових точок проходження зернових не лише залізницею, а й вантажними автомобілями, щоб мати окремий прохід.
Водночас співпраця з Польщею посилюється для того, щоб з їхнього боку були спрощені умови бюрократичного проходження вантажів. Вони збільшать кількість працівників їхньої Держпродспоживслужби, аби контролювати якість,
– зазначив Марчук.
Він сподівається, що у цих умовах вдасться збільшити вивезення зернових хоча б до 2 – 2,5 мільйона тонн у наступні місяці. Хоча кожного місяця до війни експортували приблизно 5 мільйонів тонн Чорним морем.
Скільки Україна експортувала зерна в березні – квітні 2022
Однак наростає нова проблема – неможливо зберігати новий урожай, адже всі сховища заповнені. Тому й потрібно розв'язати питання з налагодженням експорту.
Разом з тим, порівняно з березнем 2022 року обсяг експорту станом на травень трохи зріс. Наприклад, у квітні експортували залізницею, автошляхами та морем понад 1 мільйон тонн зернових. У березні було лише 200 тисяч тонн.
Наслідки від блокування експорту зерна
Насамперед держава не отримує валютного прибутку, а це значні надходження.
"За ці гроші не лише аграрії мають можливість працювати. За них фактично живе країна. Тож насамперед це фінансові втрати, які важливі для забезпечення Збройних Сил усім необхідним", – зазначив Марчук.
Україна не залишиться без продовольства, але чи вистачить для світу: дивіться відео