Збиття рейсу МН17 було точковою операцією спецслужб, – експерт
Ключове питання, яке залишається після вивчення матеріалів міжнародної слідчої групи про причини катастрофи рейса MH17, – чому "Бук" був усього один.
Про це на своєму сайті написав російський військовий історик Марк Солонін.
Так не воюють і так не командують. Ви ніколи не знайдете наказ або оперативне зведення, в яких написано: "Надіслати три танка, п'ять літаків, чотири гармати...". Одиницями вимірювання, в яких мислять і діють військові, є батареї, дивізіони, роти, ескадрильї, тобто структурні підрозділи, а не зброя "штуками". Ефективне застосування бойової техніки можливе тільки в складі підрозділу, над штатною структурою якого досвідчені люди багато думали,
– зазначив Солонін.
Точно встановлено, що самохідна вогнева установка "Бук" прибула на Донбас 16 липня 2014 року без транспортно-заряджальної машини. Це означає, що запуском максимум чотирьох ракет її бойова робота неминуче завершувалася, дійшов до висновку експерт.
Читайте також: Виробник "Буків" прокоментував звіт міжнародних слідчих щодо Boeing 777
Для вирішення завдань ППО сепаратистів один "Бук" був надлишковий з точки зору якості і абсолютно недостатній з точки зору кількості. Строго кажучи, вже сам факт відправки однієї-єдиної установки наводить на думку про те, що ми маємо справу не з військовою операцією, спланованою армійськими командирами, а з "точковою" операцією спецслужб,
– вважає військовий історик.
Солонін додав, що для полювання на літаки і вертольоти української армії сепаратистам вистачило б самохідних зенітно-ракетних комплексів малої дальності, яких тисячі на озброєнні російської армії. ЗРК "Бук" – це система "абсолютно іншого рівня і класу", пише він.
У будь-якому випадку, початковий план операції в якийсь момент звалився, і події 17 липня "розвивалися, швидше за все, у форматі спонтанної імпровізації", вважає історик.
До слова, прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що слідство у справі катастрофи Boeing 777 в Україні "буде приречене, якщо не розглядати всі версії".