Потужна зброя для України: партнери розгортають масове виробництво

2 січня 2023, 15:21
Читать новость на русском

Країни-партнери України за форматом "Рамштайн" масово розгортають свої військово-промислові комплекси. Значна частина виготовленого озброєння іде на потреби України в захисті своїх кордонів.

Про це у своєму стрімі розповів військовий експерт Олег Жданов, повідомляє 24 Канал. Така ситуація простежується в дуже багатьох країнах, які допомагають Україні.

Також цікаво Росіяни від цього по великому ходять у відро, – волонтер про проєкт "Чорний ящик"

На заводи повертають ветеранів

Зокрема на осінь 2022 року Сполучені Штати Америки максимально розгорнули свій ВПК. Виробляють буквально все – починаючи з "Джавелінів" і закінчуючи танками.

Пентагон формує нове оборонне замовлення, і заводи починають працювати. Щоб швидко розгорнути виробництво, власники заводів запросили на роботу ветеранів цих підприємств,
– розповідає Олег Жданов.

Ці люди мають величезний досвід, знають технологію виробництва. Тож можуть швидко організувати його старт і підготовку молодих кадрів.

Олег Жданов про масове виробництво зброї – дивіться відео

 

Європа не відстає

У Німеччині тим часом швидко розгорнули виробництво боєприпасів для різного типу озброєння. Зараз вона розпочала виробництво САУ RCH 155 для України.

Це самохідна артилерійська установка з дистанційним керуванням, розроблена у 2014 році. Виробник узяв усе найкраще з Panzerhaubitze-2000, яка в нас вже є,
– підкреслив військовий експерт.

RCH 155 побудована на базі колісного німецько-нідерландського бронетранспортера Boxer. І на нього фактично поставили башту з PzH-2000.

"Тобто якщо раніше база була гусеничною, то тепер стала колісною. Весь екіпаж перебуває в броні, а башта працює в автоматичному режимі", – розповів Олег Жданов.

Що відомо про постачання RCH 155 Україні

  • Вперше Україна попросила Німеччину про постачання САУ RCH 155 ще в липні 2022 року. Відповідний запит своїй німецькій колезі надіслав міністр оборони України Олексій Резніков.
  • Вже 17 вересня німецькі ЗМІ повідомляли, що Бундескабінет погодив постачання цих САУ Україні. Мовилося одразу про 18 установок.
  • Втім, очікувана тривалість проєкту становила 30 місяців з моменту початку виробництва. Та вже в грудні Німеччина оголосила, що надасть Україні цю техніку в межах свого пакету допомоги.