Зброя від Німеччини: що найбільше вплинуло на Шольца та Штайнмаєра
Вище політичне керівництво Німеччини довгий час відмовлялось сприймати реалії війни Росії проти України і надавати військову допомогу. В останні місяці риторика Німеччини змінилась на користь України і навіть почалось постачання важкого озброєння для відбиття російських атак.
Про це під час свого стріму на ютуб-каналі розповів військовий експерт Олег Жданов – повідомляє 24 канал. За його словами, дві ключові фігури німецького керівництва – президент Франк-Вальтер Штайнмаєр та канцлер Олаф Шольц змінили свою думку про Росію, Україну та війну внаслідок їхніх візитів до України.
Читайте також Не хочуть бути першими, – політолог сказав, що змусить Німеччину дати Україні танки Leopard
На власні очі
Військовий експерт припустив, що рішення Німеччини допомагати Україні зброєю країна ухвалила через особисті позиції німецьких політиків, які після того, як побачили наслідки війни на власні очі, змінили свою думку й пообіцяли допомагати України.
На думку Олега Жданова, президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр змінив свою позицію фактично за один день, оскільки емоційно відреагував на побачені звірства росіян в Україні. Також Жданов відзначив, що в цьому рішенні більшу роль зіграла позиція канцлера, оскільки у президента Німеччини в основному представницькі функції.
Німеччина почала постачати Україні важке озброєння: дивіться відео
Водночас експерт вважає, що канцлер Німеччини Олаф Шольц потребував для трансформації своєї свідомості більше часу.
Він поступово, він більш довго сприймав це і переходив, але подивимось, як Німеччина зараз буде постачати 80 танків, які обіцяла,
– сказав Жданов.
Військовий експерт також нагадав, що Україна ще очікує від Німеччини 3 комплекси ППО Iris-T.
"Я думаю, що візуалізація того геноциду, який чинить Росія, вплинула і на думку Штайнмаєра, і на думку Олафа Шольца", – підсумував Жданов.
Що в Німеччині говорять про Україну: головне
- Канцлер Німеччини Олаф Шольц наголосив, що його країна буде підтримувати Україну, але не буде передавати танки західного зразка в односторонньому порядку.
- Постачання танків Україні поки що залишається темою табу для країн Заходу. Ще жодна країна не наважилась передати Україні танки сучасного зразка. До цього часу в Україну передавали лише радянські танки.
- У Німеччині запланували побудувати завод з виробництва боєприпасів, зокрема й тих, які потребує Україна.