Науседа провів зустріч із Зеленським і Дудою щодо зернового конфлікту
Джерело:
LRTПрезидент Литви Гітанас Науседа провів зустріч із президентами України і Польщі Володимиром Зеленським та Анджеєм Дудою у Нью-Йорку. Науседа закликав якнайшвидше позбутись розбіжностей між обома державами.
За його словами, роль Польщі в наданні підтримки Україні є винятковою, і необхідно знайти рішення, оскільки подальше поглиблення кризи було б безвідповідальним. Зауважимо, що особистої зустрічі Дуди із Зеленським не було.
Дивіться також У Мінекономіки відреагували на заяву "Україна – потопельник" і скасування допомоги біженцям
Заради спільної, найважливішої мети – захисту Європи від агресивної експансіоністської політики Росії – розбіжності між Україною та Польщею мають бути вирішені якнайшвидше,
– заявив Науседа.
Обговорили спрощення процедури перевезення зерна
Литовський лідер заявив, що в цьому випадку йдеться не про безпеку окремих країн, а всього регіону і навіть континенту.
"Як показує історія, тільки спільними зусиллями, підтримуючи і допомагаючи один одному, ми можемо протистояти небезпеці зовнішніх загроз. Натомість суспільні розбіжності, незалежно від причин, не тільки підривають єдність, а й допомагають пропаганді противника", – сказав глава Литви.
Зазначають, що Науседа також обговорив із президентами спрощення процедур перевезення зерна через Польщу та збільшення транзиту через Литву, щоб таким чином знизити тиск.
Особистої зустрічі Зеленського і Дуди не було
Згодом прессекретар президента України Сергій Нікіфоров повідомив, що у Володимира Зеленського не було спільної зустрічі з Дудою і Науседою.
Видання LRT виправило текст своєї новини. Очевидно, Науседа бачився з обома президентами порізно, втім формальної двосторонньої зустрічі у нього із Зеленським теж не було.
Довідка. У травні 2023 року Єврокомісія заборонила імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику з України до Болгарії, Угорщини, Польщі, Словаччини та Румунії за наполяганням цих країн. 5 червня дію заборони було продовжено до 15 вересня 2023 року.Чому виник конфлікт між Україною та Польщею
- Єврокомісія оголосила 15 вересня, що ЄС не продовжуватиме тимчасові обмеження щодо українського зерна. Після цього Польща, Угорщина та Словаччина заявили про рішення блокувати імпорт української агропродукції та припинили участь у Координаційній платформі, яка була створена під егідою Єврокомісії для розв'язання цього питання.
- Конфлікт загострився після того, як Україна подала скаргу до Світової організації торгівлі (СОТ) з приводу цих заборон.
- Сьогодні стало відомо, що Польща та Україна домовилися про те, аби спільно працювати над вирішення ситуації щодо експорту українського зерна. Міністр аграрної політики України Микола Сольський провів відповідну розмову з Робертом Телусом.