Зеленський пояснив, чим може загрожувати жорстка відповідь ЗСУ на провокації окупантів

26 листопада 2021, 14:28
Читать новость на русском

Українські військові завжди адекватно реагують на ворожі атаки на Донбасі. Втім, якщо така відповідь на провокації російських найманців буде жорсткішою та "без стримання", є загрози ескалації.

 Адже саме у той момент бойовики можуть проводити навчання. Це означає, що може бути додаткове накопичення ворожих сил. З огляду на це, ймовірність ескалації буде вищою, вважає Володимир Зеленський.

Зверніть увагу Зеленський зібрав журналістів на пресмарафон: головні тези президента

Зеленський: Ризики є, але ситуація не гірша, ніж навесні

При цьому, президент переконаний, що ситуація на Донбасі зараз точно не є гіршою, ніж була навесні 2021 року. Мовляв, кількість російських військових біля кордонів України є меншою, ніж тоді. "Вважаю, що їх більше, ніж у момент припинення вогню (27 липня 2020 року – 24 канал)", – додав Зеленський.

Політик звернув увагу, що в окупантів часто відбуваються військові ротації. На його думку, це роблять для того, аби показати інформаційно, що, мовляв, йде накопичення сил. Водночас бойовики збільшують й кількість своєї техніки на Донбасі. Окупанти часто привозять її, а самі згодом відходять. Саме тому й існують ризики ескалації.

Президент висловився про ймовірність ескалації на Донбасі: дивіться відео

Небезпечна риторика з Росії

Крім цього, президент звернув увагу й на небезпечну риторику, яка лунає від російських чиновників. По-перше, вони дуже часто говорять про НАТО та нібито розміщення військ. Ця історія, за словами Зеленського, завжди працювала на їхнього внутрішнього споживача. "Коли Росія каже, що захищає свої кордони, я вважаю, що це дуже небезпечно", – наголосив він.  

Водночас у Кремлі цинічно заявляють, що нібито "Україна зриває Мінськ, а у нормандському форматі немає що обговорювати". Це означає, що саме Мінськ був тим, що зупинило колись потужну ескалацію на Сході, зазначив глава держави. Тож і зараз це є важливим сигналом про ймовірність нової ескалації. 

Про проблеми, з якими стикається Європа

Зеленський зауважив, що зараз для Європи – складні часи. Він згадав про "Північний потік-2", напружену ситуацію у Білорусі, тиск на кордони з Польщею та Литвою. Все це формує загальну ситуацію, в якій проблеми є не лише в України. Тобто відбувається накопичування проблем, які треба розв'язувати й самим європейцям.

Як великі лідери це вирішують? Обмін спокою десь на вирішення інших проблем. Тобто розігрують таку карту, вигідну для себе. Тому вважаю, що все це –  не дуже гарні сигнали,
– пояснив президент  

Зеленський звернувся до росіян

Після цього український президент перейшов на російську мову, аби його зрозуміли й громадяни держави-агресорки. Як він зазначив, росіян переконують у тому, що Україна нібито не хоче перемир'я й саме вона починає ескалацію. Тож він вирішив публічно спростувати усі ці звинувачення. "Україна не нападала ніколи на Росію. У нас у голові такого немає. Й коли вони говорять про якусь ескалацію на кордонах з Росією, це погана риторика. Адже це не кордон, а контактна лінія між Україною та окупованою Україною", – підсумував глава держави.