Зеленський пояснив, чим може загрожувати жорстка відповідь ЗСУ на провокації окупантів
Українські військові завжди адекватно реагують на ворожі атаки на Донбасі. Втім, якщо така відповідь на провокації російських найманців буде жорсткішою та "без стримання", є загрози ескалації.
Адже саме у той момент бойовики можуть проводити навчання. Це означає, що може бути додаткове накопичення ворожих сил. З огляду на це, ймовірність ескалації буде вищою, вважає Володимир Зеленський.
Зверніть увагу Зеленський зібрав журналістів на пресмарафон: головні тези президента
Зеленський: Ризики є, але ситуація не гірша, ніж навесні
При цьому, президент переконаний, що ситуація на Донбасі зараз точно не є гіршою, ніж була навесні 2021 року. Мовляв, кількість російських військових біля кордонів України є меншою, ніж тоді. "Вважаю, що їх більше, ніж у момент припинення вогню (27 липня 2020 року – 24 канал)", – додав Зеленський.
Політик звернув увагу, що в окупантів часто відбуваються військові ротації. На його думку, це роблять для того, аби показати інформаційно, що, мовляв, йде накопичення сил. Водночас бойовики збільшують й кількість своєї техніки на Донбасі. Окупанти часто привозять її, а самі згодом відходять. Саме тому й існують ризики ескалації.
Президент висловився про ймовірність ескалації на Донбасі: дивіться відео
Небезпечна риторика з Росії
Крім цього, президент звернув увагу й на небезпечну риторику, яка лунає від російських чиновників. По-перше, вони дуже часто говорять про НАТО та нібито розміщення військ. Ця історія, за словами Зеленського, завжди працювала на їхнього внутрішнього споживача. "Коли Росія каже, що захищає свої кордони, я вважаю, що це дуже небезпечно", – наголосив він.
Водночас у Кремлі цинічно заявляють, що нібито "Україна зриває Мінськ, а у нормандському форматі немає що обговорювати". Це означає, що саме Мінськ був тим, що зупинило колись потужну ескалацію на Сході, зазначив глава держави. Тож і зараз це є важливим сигналом про ймовірність нової ескалації.
Про проблеми, з якими стикається Європа
Зеленський зауважив, що зараз для Європи – складні часи. Він згадав про "Північний потік-2", напружену ситуацію у Білорусі, тиск на кордони з Польщею та Литвою. Все це формує загальну ситуацію, в якій проблеми є не лише в України. Тобто відбувається накопичування проблем, які треба розв'язувати й самим європейцям.
Як великі лідери це вирішують? Обмін спокою десь на вирішення інших проблем. Тобто розігрують таку карту, вигідну для себе. Тому вважаю, що все це – не дуже гарні сигнали,
– пояснив президент
Зеленський звернувся до росіян
Після цього український президент перейшов на російську мову, аби його зрозуміли й громадяни держави-агресорки. Як він зазначив, росіян переконують у тому, що Україна нібито не хоче перемир'я й саме вона починає ескалацію. Тож він вирішив публічно спростувати усі ці звинувачення. "Україна не нападала ніколи на Росію. У нас у голові такого немає. Й коли вони говорять про якусь ескалацію на кордонах з Росією, це погана риторика. Адже це не кордон, а контактна лінія між Україною та окупованою Україною", – підсумував глава держави.