Зеленський провів телефонну розмову з Путіним: про що говорили
Президент України Володимир Зеленський 26 липня провів телефонну розмову з лідером Росії Володимиром Путіним. Вони обговорили, зокрема, й питання перемир'я на Донбасі.
Про переговори повідомила пресслужба Офісу Президента. Також інформацію про розмову розмістив на своїй сторінці пресцентр Кремля. Там кажуть, що ініціатива надійшла саме від України.
Актуально ЗСУ готові дати відсіч, – Хомчак про підготовку до припинення вогню
Про що Зеленський говорив з Путіним
- Вони обговорили виконання домовленостей, досягнутих "нормандською четвіркою" у Парижі.
- Під час розмови Зеленський порушив питання безпеки на Донбасі. В Офісі Президента кажуть, що Путін підтримав досягнення угоди про всеосяжне припинення вогню, яке має розпочатися о 00:01 понеділка, 27 липня.
- Президенти також обговорили деталі взаємодії щодо розмінування Донбасу, розведення військ, відкриття нових КПП на лінії зіткнення.
- Обговорювали також нові кроки щодо обміну полоненими. Окремо Зеленський порушив питання звільнення кримського татарина Руслана Сулейманова у зв'язку з трагічною загибеллю його трирічного сина.
- Зеленський поговорив з Путіним і про "особливий статус Донбасу", а також про закон про децентралізацію, який передбачає зміни до Конституції України.
Що сказали в Кремлі
Володимир Путін висловив своє незадоволення схваленою 15 липня Верховною Радою постановою про проведення місцевих виборів у 2020 році. У Москві вважають, що це суперечить мінським угодам і ставить під загрозу перспективи врегулювання конфлікту
В Кремлі також чекають від Зеленського "реального підтвердження безальтернативності мінському процесу".
Також у пресслужбі Путіна розповіли, що Зеленський обговорив з ним ситуацію з пандемією коронавірусу. Що цікаво, в повідомленні Офісу Президента України про це не згадали.
Припинення вогню на Донбасі з 27 липня: що треба знати
- Новий режим припинення вогню на Донбасі запрацює з 27 липня о 00:01, тобто в ніч на понеділок.
- Попри те, що всі попередні перемир'я завжди зривались проросійьскими бойовиками, президент Володимир Зеленський вважає, що цього разу "точно має запрацювати".
- Принциповою різницею є система покарань за зрив перемир'я. Хоча реальне покарання можуть понести лише українські воїни, адже на окупованій частині Донбасу немає правового поля.
- Рішення погоджене Україною та Росією та підтримане ОБСЄ. Генсек ООН Антоніу Гутерреш закликав дотримуватися домовленостей.