Зеленський і Санду висловили свою позицію щодо Донбасу і Придністров'я

12 січня 2021, 15:22
Читать новость на русском

Президент України Володимир Зеленський і глава Молдови Майя Санду 12 січня у Києві обговорили національну безпеку обох держав. Зокрема, глави країн підняли питання Донбасу і Придністров'я.

Вони обговорили подальші кроки вирішення ситуації на окупованих територіях. Відповідні заяви президенти зробили після церемонії підписання двосторонніх українсько-молдовських документів, передає Офіс Президента.

Читайте також Не боїться називати Крим українським, – Зеленський про Санду

Головне зі заяв Зеленського і Санду про Донбас і Придністров'я

Укотре хочу підкреслити, що позиція України щодо придністровського врегулювання є незмінною. Ми твердо підтримуємо суверенітет та територіальну цілісність Республіки Молдова в межах її міжнародно визнаних кордонів,
– сказав Зеленський.

Він також додав, що Україна цінує те, що Молдова підтримує суверенітет та територіальну цілісність нашої держави.

У свою чергу, Санду підтвердила, що наша країна є для Молдови стратегічним партнером.

"Ми зосередилась на викликах та загрозах, які впливають як на національну, так і на регіональну безпеку. Стабільність та безпека України і Молдови є життєво важливими для обох держав. У цьому контексті ми знову підтвердили нашу взаємну та тверду підтримку мирного вирішення конфліктів, засновану на повазі суверенітету та територіальної цілісності наших держав у межах міжнародно визнаних кордонів. Хотіла б підкреслити ще раз, що Молдова рішуче і беззаперечно підтримує територіальну цілісність і суверенітет України", – зазначила вона.

Зверніть увагу! Під час зустрічі з Володимиром Зеленським у Києві 12 січня Майя Санду розпочала свою промову українською мовою. Те саме лідер Молдови зробила і під час своєї інавгурації 24 грудня 2020 року.

Що відомо про Придністров'я:

  • Це окупована територія Молдови, яка начебто хотіла відділитися від держави після розпаду СРСР. Через це у 90-х роках там виник збройний конфлікт, у результаті якого було створено "Придністровську Молдавську Республіку".
  • Росія ввела туди свої війська нібито з "миротворчою" метою для захисту російськомовного населення та активно підтримує псевдореспубліку – ідентично з ситуацією на українському Донбасі.
  • Цивілізовані країни, в тому числі й Україна, цих квазіреспублік не визнають.
  • Конлікт у Придністров'ї триває і до сьогодні.

Чому раніше відносини між Україною та Молдовою були напруженими?

Колишній президент Молдови Ігор Додон не приховував своїх проросійських поглядів. Він називав Крим "російським" та у всьому підігрував Кремлю.