Зеленський відреагував на петицію про виїзд за кордон чоловіків без військового досвіду

16 серпня 2022, 11:56
Читать новость на русском

Володимир Зеленський відреагував на петицію про право на виїзд за кордон чоловікам, у яких відсутній військовий досвід. Що з цього приводу думає президент України та якою була його відповідь.

В Україні продовжили воєнний стан до 21 листопада, а разом із ним – мобілізацію. Тож усе частіше українські чоловіки задумуються над тим, чи є механізми спрощеного виїзду за кордон для тих, у кого відсутній військовий досвід.

Читайте також Виїзд студентів за кордон: кого не випускають з України та що хоче змінити Залужний

Чи зможуть виїжджати чоловіки без військового досвіду

І саме на петицію, яка стосувалась такої категорії чоловіків, відреагував Володимир Зеленський. На сайті президента опублікували відповідь, в якій він пояснив, чи мають можливість покидати нашу державу ті військовозобов'язані чоловіки, які не можуть похизуватись досвідом служіння у війську.

Президент України неодноразово підкреслив, що громадяни нашої держави не можуть бути позбавленими свободи пересування. Водночас він нагадав, що з 24 лютого 2022 року запроваджений воєнний стан. І згідно з ним, права та свободи українців можуть обмежуватись. Тут він посилається на статтю 33 Конституції України.

Відтак, скасувати обмеження, зокрема пов'язані з можливістю виїзду за кордон чоловіків без військового досвіду, можна буде лише після завершення воєнного стану. Водночас Зеленський звернувся до прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля. Очільника Кабміну він попрохав опрацювати питання, які підіймались у петиції.

Не менш актуальним було питання, пов'язане з можливістю виїзду за кордон тимчасово непридатних до служби чоловіків. На нього пролили світло співробітники Держприкордонслужби, пояснивши, які права є у цієї категорії потенційних призовників.

Чи дозволяє тимчасова непридатність покидати країну

Як зазначають у відомстві, покинути державу можна у випадку, якщо у вас є документи, які підтверджують тимчасову непридатність до служби. Мовиться, наприклад, про інвалідність або протокол від військово-лікарської комісії.

В другому випадку відстрочку можуть дати терміном до 6 місяців. Після його завершення потрібно буде ще раз пройти військово-лікарську комісію. З усім тим, якщо відповідні документи в чоловіка на руках є, то він може перетинати кордон без обмежень.

Варте уваги – в Україні продовжили воєнний стан і мобілізацію: дивіться відео