Зеленський затвердив Стратегію воєнної безпеки України: основні положення
Джерело:
Офіс ПрезидентаПрезидент Володимир Зеленський 25 березня затвердив Стратегію воєнної безпеки України. Своїм указом глава держави увів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони.
Указ президента №121/2021 опублікували на сторінці офіційного представництва глави держави. Згідно з затвердженим документом, військова безпека – це всеосяжна або комплексна оборона.
До теми Зеленський затвердив Національну стратегію у сфері прав людини
Основний зміст комплексу заходів оборони:
- превентивні дії і стійкий опір агресору на суші, на морі і в повітряному просторі України,
- протидія в кіберпросторі та нав'язуванні своєї волі в інформаційному просторі;
- використання для відсічі агресії всього потенціалу держави і суспільства (військового, політичного, економічного, міжнародно-правового (дипломатичного), духовного, культурного та іншого);
- застосування всіх форм і способів збройної боротьби з агресором, зокрема асиметричних та інших дій для оборони України, з дотриманням принципів і норм міжнародного права.
Виконання Стратегії має сприяти євроатлантичній інтеграції
Мета ухваленої Стратегії – підготовлена і забезпечена оборона України, яка гарантуватиме безпеку, суверенітет та територіальну цілісність. Також перераховані заходи мають сприяти інтеграції України в євроатлантичний простір та набуттю членства у НАТО.
Актуально За стандартами НАТО: українські сухопутні війська обмінюються досвідом з Альянсом
Отож, згідно з документом, Україна має брати активну участь в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки.
Всеосяжна оборона України також відповідає закріпленому Статутом ООН суверенному невід'ємному праву кожної держави на самооборону від агресії.Стратегія – документ довгострокового планування
Зазначимо, що Стратегія – це документ довгострокового планування. На його основі можуть розробити Стратегічний оборонний бюлетень та план оборони України. На це Кабмін має 3 місяці, після чого бюлетень винесуть на розгляд РНБО,
Яка функція Стратегії?
Загалом Стратегія складається з 10 розділів. Положення покладуть в основу багатьох програмних документів щодо розвитку сил оборони, військово-морських можливостей, ППО, авіації, озброєння та іншого.