У Зеленського відреагували на судилище над полоненими з "Азовсталі"

15 червня 2023, 12:37
Читать новость на русском

15 червня у Росії розпочалося судилище над 22 полоненими захисниками "Азовсталі". В Офісі Президента відреагували на це і вкотре наголосили на бездіяльності Міжнародного Комітету Червоного Хреста.

Своєю позицією щодо так званого "суду" над захисниками "Азовсталі" поділився радник глави ОП Михайло Подоляк. Він звернув увагу на те, в якому стані наші полонені, які сидять на лавах підсудних.

Читайте також У спецприймальнику Ростова помер проукраїнський активіст: адвокат підозрює, що від катувань

Росія чинить воєнний злочин

За словами Михайла Подоляка, це судилище, яке росіяни чинять над захисниками "Азовсталі", викликає лише одну емоцію – огиду.

Лощені прокурори та виряджені присяжні з блискучими посмішками "судять" хлопців та дівчат, що нагадують скелети після концтабору і тортур. Подібні знущання з комбатантів – це офіційний воєнний злочин, який має отримати належну оцінку МКС,
– наголосив Подоляк.

Він також поставив риторичне питання: "Скажіть, чи хтось бачить в залі представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста?".

Що відомо про судилище над "азовцями"

  • Як зазначають журналісти, "азовцям" загрожує ув'язнення терміном від 15 років до довічного. За умов, що їх визнають винними. Але ми всі прекрасно розуміємо, що судилище буде сфабрикованим, як і рішення.
  • Зауважимо, що суд висунув звинувачення 24 українцям, але на лавах підсудних – 22. Двох обміняли на військовополонених Росії.
  • Додамо, що з-поміж 22 підсудних – 8 жінок. За повідомленнями, вони працювали кухарями у батальйоні "Азов".
  • Нагадуємо, що влада Росії визнала батальйон "Азов" терористичним угрупованням. Прокурори звинувачують захисників "Азовсталі" в участі в терористичній організації та участі в діях, які були спрямовані на повалення "влади" в Донецької області, яку підтримує Кремль.

Напередодні ми розповідали та показували, як змінилися звільнені командири "Азовсталі". Кадрами з Туреччини поділився спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук.

За умовами обміну, у Туреччині перебувають командири "Азову". Мовиться про Дениса Прокопенка ("Редіс"), його заступника Святослава Паламара ("Калина"), виконувача обов'язків командира 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергія Волинського ("Волина"), Олега Хоменка та Дениса Шлегу з Нацгвардії України.