Жданов порівняв F-16 із російськими МіГ-29 та Су-35: які переваги американського винищувача
Україна, можливо, таки зможе отримати сучасні винищувачі, а саме літаки F-16, які порівнюють з російськими МіГ-29. Це також винищувач, проте важкий.
В ефірі 24 каналу військовий експерт Олег Жданов пояснив, що за основними параметрами – швидкість набір висоти, швидкість розвороту, розгін, – МіГ-29 перевищує F-16. Наприклад, в розвороті на 1 градус за секунду російський літак швидший.
Важливо Генерал Бен Ходжес назвав битву, яка стане ключовою у війні Росії проти України
При цьому Жданов зазначив, що в загальному підсумку перемагає F-16. Усе через те, що в нього один двигун й це легкий винищувач. Крім того, його бойова завантаженість на 5 тонн більша, ніж у МіГ-29.
Які ще переваги F-16 назвав військовий експерт:
- МіГ-29 майже не може виконувати протиракетний маневр, а F-16 здатний.
- У F-16 в сучасній модернізації застосовуються технології стелс. При чому, як пасивні, так і активні технології.
Олег Жданов пригадав цитату генерального конструктора МіГ-29 щодо порівняння з F-16. Він сказав: "Якби у нас був двигун з таким вектором тяги, як у F-16, ми б зробили чудолітак".
Дивіться повне відео з Олегом Ждановим на ютубі 24 каналу:
Порівняння з російськими Су
Військовий експерт пояснив, що Су-34 це фронтовий бомбардувальник, його не можна порівнювати з F-16, а Су-35 – можна. Проте основним залишається МіГ-29.
Росія намагається поставити свій Су-35 в ранг літака 5 покоління. Вони хочуть його рівняти з американський F-35 – найсучаснішим літаком,
– пригадав Жданов.
"Зазвичай експерти беруть МіГ-29 та F-16. Вони приблизно одного класу, єдине чим відрізняються: МіГ-29 – це важкий винищувач, а F-16 через 1 двигун відноситься до легкого винищувача", – підсумував експерт.
Активність ворожої авіації
За словами Жданова, активність ворожої авіації сьогодні мінімальна, адже росіяни працюють тільки по лінії фронту. З кінця квітня та початку травня жоден російський літак не заходив в глибину повітряного простору України. Отже, від російських літаків небо України закрите. Проте є виняток – лінія фронту.
На лінії фронту, як тільки вони (літаки – 24 канал) попадають на радари наших засобів ППО, ми одразу їх збиваємо. Тому у нас статистика – майже кожен день збиваємо або гелікоптер, або штурмовик, або ще якусь повітряну ціль зі складу Росії,
– зазначив Олег Жданов.
"Наша перевага буде в тому, що F-16 може ефективно працювати по засобах протиповітряної оборони збройних сил Росії. Це одне з його призначень", – розповів експерт.
Він пояснив, що літак може працювати в умовах постановки перешкод радіоелектронними засобами. Таким чином ЗСУ зможуть завойовувати перевагу у повітрі. Наші літаки зможуть фактично розчищати дорогу для українських військ, коли буде відбуватися контрнаступ. "А про повітряний бій я не кажу. F-16 навіть в порівняльному бою з Су-35 – виграє", – додав Жданов.
Останні новини щодо літаків
- Україна хоче оновити весь парк радянських літаків. Вони – вже морально та фізично застаріли. І працюють лише завдяки українським пілотам. Юрій Ігнат – речник Повітряних сил ЗСУ – розповів, що ці радянські літаки – вже на межі можливості. Україна потребує літаків західного виробництва.
- Україні необхідні літаки F-16 для проведення успішного наступу. Мінімальна бажана кількість – це хоча б 2 авіабригади. Про це розповів військовий експерт, льотчик-інструктор і полковник ЗСУ в запасі Роман Світан.