Жертви гібридної війни: жителі прифронтових міст не мають доступу до українських ЗМІ
Побороти ідеологічні атаки урядовці обіцяють вже три роки. Втім, поки що мешканці прифронтових міст мають доступ хіба що до антиукраїнської пропаганди, яку подають ЗМІ Росії і так званих "ЛДНР".
Подружжя пенсіонерів із селища Пісків розповідають, що з усіх доступних каналів і телепрограм можуть довіряти лише прогнозу погоди. Вони сказали, що із задоволенням дивилися б українські телеканали. Втім, доступу до них не мають.
У випусках новин сепаратистські канали, як правило, розповідають про жорстокість українських військових. Із телеекранів можна почути, що ЗСУ обстрілюють не лише позиції бойовиків, але й житлові квартали, школи та лікарні. Окрім пропаганди воєнної, ведучі так званих республіканських каналів із захопленням повідомляють про економічні здобутки "молодих республік".
Читайте також: Німецький журналіст розвінчав головні міфи російської пропаганди про Україну
Про боротьбу з масованою антиукраїнською пропагандою говорять всі. Але найвища в регіоні донецька телевежа продовжує справно її розповсюджувати. Проблеми повністю не вирішує навіть нещодавно збудована вежа на горі Карачун вартістю кілька мільйонів гривень.
Те, що не вдалося вирішити традиційними методами, в РНБО обіцяють розв’язати новітніми. Так, Олександр Турчинов заявив про підготовку нової технології, що вибірково блокуватиме ворожі канали. Грошей на новий проект поки не має, тож Турчинов пообіцяв узяти їх із державного резерву, хоч нова технологія ще не пройшла ніяких випробовувань.
Тим часом ворожа артилерія продовжує руйнувати фронтові населені пункти Донбасу, а пропаганда і далі труїть людську свідомість.