Жодного розвороту, – Кулеба про Україну, ЄС і "великого сусіда"
Курс України на євроінтеграцію залишається незмінним. "Розворот" в інший бік неприпустимим та економічно невигідним, хоча перешкоди на шляху будуть створювати.
У суспільстві також немає запиту на розворот цього курсу. Про це сказав віцепрем'єр-міністр України з питань європейської інтеграції Дмитро Кулеба, пише Укрінформ.
Це цікаво: Не можна дозволити Росії там хазяйнувати, – дипломат про скандал з Україною в ПАРЄ
Кулеба закликав морально бути готовими до того, що "великий сусід" намагатиметься заважати Україні рухатися в обраному напрямку.
Цей курс незмінний. Я в цій історії з 16 серпня, коли мене запросили обійняти посаду віцепрем'єр-міністра. З того моменту я у жодній розмові, на жодній зустрічі не чув навіть натяку на те, що ми можемо змінити курс,
– додав він.
Віцепрем’єр також наголосив, що уряд поставив собі за мету за 5 років досягнути усіх відповідностей членства в Євросоюзі і буде рухатися до тієї цілі. Кулеба додав, що ризиків на цій посаді він не бачить.
Дмитро Кулеба також озвучував кроки на шляху євроінтеграції:
- підсилення економіки України для того, аби отримувати вигоду;
- компанії і бізнесмени з Європейського Союзу мають почуватись, як вдома
- відкриття максимальної кількості каналів міжлюдської комунікації;
- зробити українські збройні сили та український безпековий сектор невід’ємною частиною натівського.
Важливо! Курс України в НАТО і ЄС є закріпленим у Конституції держави. За таке рішення у лютому проголосував попередній склад парламенту, а тодішній глава держави Петро Порошенко підписав відповідні зміни.
Що означають зміни до Конституції щодо ЄС та НАТО?
Закон про стратегічний курс України щодо набуття повноправного членства у Євросоюзі та НАТО не визначає чітких дат чи кроків для вступу в Альянс чи Союз. Він чітко прописує, що євроатлантичний курс України є незворотним. Тому будь-які спроби політиків змінити курс України у напрямку Росії будуть трактуватися виключно як порушення Конституції України.
Читайте також: Вибори на окупованому Донбасі: яку умову назвали в Єврокомісії
Скільки громадян підтримують вступ України до НАТО/ Інфографіка 24 каналу