Жовтнева революція: історик пояснив згубні наслідки більшовицького перевороту для світу

7 листопада 2017, 21:58
Читать новость на русском

Російська революція 1917 року залишила для світу важку спадщину. Наслідки більшовицького перевороту згубні як мінімум із трьох причин.

Першочергово, Жовтнева революція стала катастрофою для Росії, пише французький історик, автор книги "Ленін, винахідник тоталітаризму" Стефан Куртуа для Ouest-France.

Читайте також: 100 років з дня Жовтневого перевороту: криваві наслідки для України

Більшовицький лідер Володимир Ленін спровокував страшну громадянську війну, із 1922 року впевнено вів до економічної розрухи країну, яка була світовим лідером з виробництва зерна і нафти, а також потужною промисловою державою, пояснює науковець. Він заборонив приватну власність і приватну торгівлю, винищив або змусив тікати значну частину інтелектуальної, наукової, технічної та підприємницької еліти. Володимир Ілліч пограбував селянство і приборкав робітничий клас, продовжує Куртуа.

"Він (Ленін – "24") створив всемогутню політичну поліцію і Червону армію, які винищували всіх, хто виступав проти його режиму. Він включив до порядку денного терор", зазначає автор.

Відлуння Жовтневої революції зачепило і Європу, адже саме Ленін і Сталін полегшили прихід до влади в Німеччині Гітлера у 1933 році, а агресивні радянсько-нацистські пакт і договір від 23 і 28 вересня 1939 року дали сигнал до початку Другої світової з усіма її трагічними наслідками: геноцид євреїв і циган, мільйони загиблих в боях та інші злочини проти людства. До того ж, після 1945 року Центральну і Східну Європу спіткало "звільнення" силами Червоної армії і радянізація, з якою вдалося покінчити лише в 1989 році, йдеться у статті.

Згубні наслідки перемоги більшовиків у Росії насправді мають світові масштаби, вважає історик.

Ленін винайшов новий тип диктатури тоталітаризм, який претендує на контроль не тільки над політичною владою, а й над усім суспільством, аж до окремого індивіда і його способу мислення. І СРСР , за допомогою мережі компартій, поширив цей тоталітаризм в Європі та Азії,
– зауважує Куртуа.

Провал ленінської авантюри ознаменували падіння Берлінської стіни у 1989 році, а згодом і розпад СРСР у 1991-му, проте відтоді тоталітаризму вдалося перекочувати від "вмираючого комунізму до тріумфуючого ісламському радикалізму", констатує французький науковець.

Читайте також: Ганебна таємниця Кремля