Першочергово, Жовтнева революція стала катастрофою для Росії, пише французький історик, автор книги "Ленін, винахідник тоталітаризму" Стефан Куртуа для Ouest-France.

Читайте також: 100 років з дня Жовтневого перевороту: криваві наслідки для України

Більшовицький лідер Володимир Ленін спровокував страшну громадянську війну, із 1922 року впевнено вів до економічної розрухи країну, яка була світовим лідером з виробництва зерна і нафти, а також потужною промисловою державою, пояснює науковець. Він заборонив приватну власність і приватну торгівлю, винищив або змусив тікати значну частину інтелектуальної, наукової, технічної та підприємницької еліти. Володимир Ілліч пограбував селянство і приборкав робітничий клас, продовжує Куртуа.

"Він (Ленін – "24") створив всемогутню політичну поліцію і Червону армію, які винищували всіх, хто виступав проти його режиму. Він включив до порядку денного терор", зазначає автор.

Відлуння Жовтневої революції зачепило і Європу, адже саме Ленін і Сталін полегшили прихід до влади в Німеччині Гітлера у 1933 році, а агресивні радянсько-нацистські пакт і договір від 23 і 28 вересня 1939 року дали сигнал до початку Другої світової з усіма її трагічними наслідками: геноцид євреїв і циган, мільйони загиблих в боях та інші злочини проти людства. До того ж, після 1945 року Центральну і Східну Європу спіткало "звільнення" силами Червоної армії і радянізація, з якою вдалося покінчити лише в 1989 році, йдеться у статті.

Згубні наслідки перемоги більшовиків у Росії насправді мають світові масштаби, вважає історик.

Ленін винайшов новий тип диктатури тоталітаризм, який претендує на контроль не тільки над політичною владою, а й над усім суспільством, аж до окремого індивіда і його способу мислення. І СРСР , за допомогою мережі компартій, поширив цей тоталітаризм в Європі та Азії,
– зауважує Куртуа.

Провал ленінської авантюри ознаменували падіння Берлінської стіни у 1989 році, а згодом і розпад СРСР у 1991-му, проте відтоді тоталітаризму вдалося перекочувати від "вмираючого комунізму до тріумфуючого ісламському радикалізму", констатує французький науковець.

Читайте також: Ганебна таємниця Кремля