На журналістів оголошено полювання, – кореспондент "Радіо Свобода" про ситуацію в Білорусі
У Білорусі продовжується наступ на опозицію. У Мінську напередодні затримали члена президії Координаційної ради Лілію Власову. Ні її рідним, ні іншим членам Ради не повідомили причину арешту. Крім цього, в країні масово затримують представників ЗМІ. Тих, хто висвітлює протести, зупиняє поліція.
Правоохоронці перевіряють всіх, хто робить фото та відео з місця подій. Про це в ефірі 24 каналу розповів журналіст Білоруської служби "Радіо Свобода" Валерій Калиновський.
Читайте також ЄС звинувачує владу Білорусі в обмеженні свободи ЗМІ
За його словами, представники засобів масової інформації потрапляють під перевірку – на кілька годин їх доставляють у відділки поліції.
"На журналістів оголошено полювання", – зазначив він.
Лукашенко вдає, що нічого не відбувається
1 вересня в Мінську відбувся великий марш студентів. Попри те, що ОМОН намагався завадити ході протестній ході відбутися, колони учасників пройшлися до проспекту Незалежності в Мінську в бік площі Якуба Коласа.
Як зауважив Валерій Калиновський, влада розігнала довготривалий протест студентів. Відомо про жорстокі затримання та розгін людей ОМОНівцями.
Лукашенко вдає, що нічого не відбувається. Він не був сьогодні в Мінську, а поїхав у провінцію – в технікум у Барановичах, і звідти говорив,
– відзначив журналіст.
На його думку, протестні маси в країні є не дуже організованими. Хоча є певні соціальні мережі, до яких вони прислуховуються. Насамперед це телеграм-канали "НЕХТА", "Страна для жизни".
Також діють штаби опозиційних кандитатів у президенти. Вони теж якось координують своїх прибічників.
"Координаційна рада теж сформована. Загального лідера чи загального штабу наразі немає", – додав він.
Протести в Білорусі: що відомо
- З 9 серпня у Білорусі тривають масові протести. Люди вийшли на вулиці, адже не погоджуються з офіційними результати президентських виборів. Вони вимагають проведення повторного голосування.
- У період 9 – 11 серпня силові структури проводили жорсткий розгін акцій протесту з використанням спецзасобів. ОМОНівці застосовували світло-шумові гранати, водомети та гумові кулі.
- Протягом трьох діб затримали приблизно 7 тисяч осіб, сотні постраждалих госпіталізовані, кілька людей померли.
- Донині нічого невідомо про порушення кримінальних справ стосовно працівників правоохоронних органів, які застосували надмірне насильство відносно затриманих.
Кореспондент "Радіо Свобода" про ситуацію в Білорусі: відео